Toshiba Qosmio X300 – sedmnáct herních palců

0

Vysoký výkon procesoru Intel Core 2 Duo T9600 s pracovní frekvencí 2,80 GHz a grafické karty NVIDIA GeForce 9800M GTX, multimediální výbava systému Toshiba Bass Enhanced Sound, vestavěné stereoreproduktory Harman Kardon se dvěma samostatnými basovými reproduktory i dvěma výškovými reproduktory a zadním subwooferem, dostatečný prostor na plotnách dvojice pevných disků s celkovou kapacitou 640 GB, multifunkční vypalovací mechanika pro dvouvrstvý zápis médií a rychlá rozhraní pro kabelové i bezdrátové připojení k internetu či k počítačové síti činí z tohto notebooku slušný základ pro pořádný mobilní výkon.

S ohnivým žralokem

Toshiba Qosmio X300 převyšuje běžné přenosné počítače nejen výkonem, ale také speciálně navrženým vzhledem. Symboliku plamenů v dynamickém designu FireShark najde uživatel na víku notebooku a ve speciálních krytech vestavěných reproduktorů, rudou a červenou barevnou kombinaci spatří také v osvětlení výškových reproduktorů a v podsvícení tlačítek rychlého přístupu k multimediálním funkcím. Elegantní černá plnohodnotná klávesnice se samostatným numerickým blokem a rozměrný touchpad se stříbřitými tlačítky, mezi nimiž je umístěna čtečka otisku prstů, celkový dojem umocňují.

Širokoúhlý TFT displej s úhlopříčkou 17″, rozlišením WXGA+ (1 440 x 900 obrazových bodů) a svítivostí 200 cd/m2 je zabudován do nového víka s postranními ohyby (tzv. křídly), které zvyšují tuhost víka, brání jeho zkroucení a v zavřeném stavu současně chrání boční porty přenosného počítače. V horní části víka nad displejem je zabudována webová kamera a mikrofon, díky nimž může uživatel komunikovat s okolím pomocí hlasových a obrazových konferenčních služeb a programů.

I ve vysokém rozlišení

Notebook Toshiba Qosmio X300 potěší náročné hráče, kterým nabídne maximální požitek a realismus nejmodernějších počítačových her. Dříve zmíněnou multimediální výbavu však mohou využít i uživatelé, kteří vyžadují kvalitní obraz a zvuk při zpracování a přehrávání hudby, fotografií a videa. Propojení notebooku s externími zobrazovacími jednotkami pomocí moderního HDMI rozhraní a využití dálkového ovladače, který je zasunut do Express Card slotu, změní počítač v multimediální centrum domácnosti. HD Ready (v případě interního displeje) a Full HD rozlišení (při použití externích zobrazovacích jednotek) plně odpovídá současným trendům životního stylu. Integrovaná čtečka nejrozšířenějších formátů paměťových karet usnadňuje přenos dat z digitálních fotoaparátů a kamer, rychlá rozhraní USB a eSATA umožňují připojení moderních externích velkokapacitních disků, které lze společně s multifunkční vypalovací mechanikou využít k zálohování dat nebo jejich přenosu.

Bezpečnosti uložených dat věnuje společnost Toshiba velkou pozornost a Qosmio X300 proto uživateli nabízí nástroje, s nimiž je možnost neoprávněného použití počítače výrazně ztížena. Mezi základní stavební kameny zabezpečení patří biometrická čtečka otisků prstů, která je umístěna mezi tlačítky touchpadu. Druhým prvkem je Toshiba Face Recognition – systém spolupracující s vestavěnou kamerou, který rozpozná tvář oprávněného uživatele a umožní mu obsluhovat počítač, nebo naopak skryje pracovní plochu v případě, že se před kamerou notebooku pohybuje neznámá osoba.

Doporučená cena modelu Qosmio X300 je 59 488 korun.

Parametry

 • procesor Intel Core 2 Duo T9600 (2,80 GHz, mezipaměť 6 MB L2, sběrnice FSB 1 066 MHz)
 • operační systém Windows Vista Home Premium
 • pevný disk 2x 320 GB (5 400 ot.min), rozhraní Serial ATA
 • displej 17″ Toshiba TruBrite WXGA+ TFT s vysokým jasem 200 cd/m2, rozlišení 1 440 × 900 obrazových bodů
 • operační paměť 4 096 (2 048 + 2 048) MB, maximální možné rozšíření: 8 GB, technologie: DDR3 RAM (1 066 MHz)
 • optická mechanika Multifunkční jednotka DVD Super Multi (se zápisem na dvě vrstvy)
 • grafická karta NVIDIA GeForce 9800M GTX s TurboCache, 1 GB vyhrazené paměti VRAM, grafická paměť RAM GDDR3 (800 MHz)
 • komunikace síť LAN Gigabit Ethernet, mezinárodní modem V.90 (připraven na protokol V.92)
 • bezdrátová komunikace LAN (802.11a/b/g/Draft-N), technologie Bluetooth2.1 + EDR
 • rozhraní Slot Bridge Media 5 v 1 (podpora karet SD a SDHC, Memory Stick, Memory Stick Pro , MultiMedia Card, xD-Picture Card), vstup pro stejnosměrné napětí, externí mikrofon, externí monitor, stereofonní sluchátka, RJ-11, RJ-45, 3 porty USB 2.0 Sleep-and-Charge, 1 port USB/eSATA, port i.LINK (IEEE1394), rozhraní HDMI s kanálem CEC (propojení na televizor REGZA) s podporou signálu ve formátu 1080p, vstup line-in, integrovaná webová kamera s rozlišením 1,3 megapixelu, Express Card, 2 paměťové sloty
 • rozměry Š × D × V: 412 x 306 x 43,2 (vpředu) / 62,5 (vzadu) mm
 • hmotnost od 4,3 kg
Ohodnoťte tento článek!