Toshiba řeší neexistující problém. Do SD karet pro foťáky integrovala NFC [CES]

0

Určitě znáte paměťové SD karty s Wi-Fi sítí. Díky ní nemusíte kartu vůbec vytahovat z foťáku, ale můžete fotky do počítače stahovat bezdrátově. Tento formát proslavila hlavně značka Eye-Fi, ale obdobu pod názvem Flashair vyrábí také japonská Toshiba. Stejná firma teď představila kartu s rozhraním NFC.

Toshiba představil SDHC kartu s NFC
Toshiba představil SDHC kartu s NFC

Když jsem se o tom dozvěděl poprvé, řekl jsem si – super! Díky NFC v mobilu by stačilo přiložit telefon k foťáku, automaticky by se mezi zařízeními spárovalo Wi-Fi a na mobilu by se spustila aplikace, přes kterou bych mohl stahovat fotky, pak je upravit a třeba hned sdílet. Stejně už to funguje s foťáky, které kombo Wi-Fi/NFC obsahují.

 

Jenže Toshiba do karet implementovala jen NFC. Proč? Abyste mohli u karty ležící na stole snadno zjistit, kolik je na ní ještě volného místa a co na ní jsou za fotky. Funguje to i bez připojení karty ke čtečce. Dle popisu se k tomu využívá funkce NFC Forum Type 3 Tag. NFC štítek obsahuje až 1MB přepisovatelnou paměť, do které se dají uložit libovolné informace.

Toshiba tam uloží stav karty (volnou kapacitu) a 16 náhledů fotografií, které jsou na kartě uloženy. Obsah této paměti pak vypíše speciální mobilní aplikace pro Android. To je vše.

Pokud jste náročný fotograf a máte desítky karet, tak vám to může usnadnit/urychlit přehled. Jinak je to ale spíš zbytná funkce, která leda tak kartu zbytečně prodraží. Zatím ale cenu neznáme. Karty zamíří do obchodů až v únoru. Prozatím budou jen ve formátu SDHC a kapacitách 8, 16 a 32 GB, všechny SD Class 10 a UHS-I Class 1..

Zdroj: Toshiba

Ohodnoťte tento článek!