Toshiba Satellite C8xx: kandidát na levnou pozici s až sedmnácti palci

0

Mimo nedávno vydaných notebooků střední třídy Satellite L8xx Toshiba uvolnila Satellite série C8xx, která tentokrát útočí na nižší třídu levných notebooků s platformou Intel nebo AMD včetně modelů s dedikovanou grafikou.

Toshiba Satellite C850, C855, C870 Laptop Design

Satellite C8xx se bude vyrábět pouze ve dvou velikostech. Menší, 15,6″ model C850 a naopak větší, 17,3″ model C870. Vzhled se oproti vyšší generaci liší jen v detailech. Tělo notebooku je z černého matného plastu s jemnou texturou. U modelu C855 je pak klasická 15,6″ verze s lesklým zpracováním. Znakem nového designu jsou především zkosené hrany. Jediný rozdíl mezi větším a menším modelem je zdá se pouze velikost a odpovídající rozlišení obrazovky. Menší verze má standardních 1366 × 768 px, větší verze pak odpovídajících 1600 × 900 px.

Řada C8xx se tedy, stejně jako předchozí generace Satellite C, vyznačuje nízkou cenou. To znamená, že nemůžeme u této řady čekat pokročilé funkce, čtyřjádrové procesory, Blu-ray mechaniky nebo 3D displeje. V konfiguraci se ale objeví až 1 TB úložného prostoru, USB 3.0 i HDMI, takže o základní výbavu nebudete ochuzeni.

 

Stejně jako Satellite L8xx i tato řada bude dostupná v druhé polovině letošního roku. Přesné ceny zatím neznáme.

Zdroj: Laptoping.com

Ohodnoťte tento článek!