Toshiba sází na větší širokoúhlost notebooků 21:9 (video)

0

Toshiba před časem přišla s notebookem Satellite U840W s poměrem stran 21:9 a rozlišením 1792 × 768 px na 14,4″ úhlopříčce. Tento netradiční model umožňuje pohodlnější práci se dvěma aplikacemi vedle sebe, ovšem počet pixelů na výšku je stále malý a v podstatě odpovídá obyčejnému 1366 × 768 px. Širokoúhlý notebook ovšem na trhu chyběl a Toshiba se vydala správným směrem – minimálně pro některé náročnější uživatele.

Poměr stran 21:9 je také mnohem lepší pro sledování filmů, naopak seriály se točí v televizních 16:9. Toshiba poukazuje právě na filmový poměr stran, ale podle nás jde více o to, co sledujete častěji. Seriály bydou mít na 21:9 stejné černé pruhy, jako filmy na 16:9. Pruhy nad a pod obrazem jsou ovšem méně rušivé, než vlevo a vpravo.

 

Prohlížení internetu je zjednodušeně řečeno jeden dlouhý vertikální pás, u kterého se širokoúhlost také příliš nepromítne. Zase lze ovšem mít vedle prohlížeče jinou aplikaci. Poměr stran, jak jej prosazuje Toshiba, se prosadit může, bude to ale chtít mnohem vyšší rozlišení, než 1792 × 768 px. Zatím je v plánu/prodeji jen 16:9 model Kirabook s rozlišením 2560 × 1440 px, k prosazení 21:9 to bude chtít něco jiného.

Podívejte se na zajímavé video o historii filmových poměrů stran

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Nevim co je mysleno zakladnimi funkcemi, ale novy editor ma vsechny funkce co ten puvodni, byt je treba se k nim proklikat pres kontextove menu.

    Ma vsak bohuzel jednu neprijemnou vlasnost, pri aktivnim rozsireni z Labs – vkladani obrazku primo do tela zpravy, neni mozne obrazek vlozit do prilohy pretazenim, cpe se sam automaticky primo do textu.