Toshiba uvádí řadu pracovních notebooků R900 ve třech velikostech

0

Toshiba dnes oznámila trojici nových notebooků, určených především do pracovního segmentu. Modely Porgété R930, Tecra R940 a Tecra R950 mají nabídnout vysokou variabilitu konfigurací, elegantní design, poměrně slušnou mobilitu (především v případě třináctipalcového modelu) a vysokou výdrž na baterie – tedy to, na čem u pracovních nástrojů záleží nejvíce.

Toshiba Portégé R930

Toshiba Portégé R930

Nejmenší z uvedených modelů, Portégé R930, bude dávat největší důraz na mobilitu. Tomu napomáhá úhlopříčka 13,3″, hmotnost od 1,5 kg a tloušťka 26,6 mm v nejtlustším bodě. Výrobce navíc slibuje výdrž na baterii až 9 hodin (podle benchmarku MobileMark 2007), s větším akumulátorem, který zřejmě bude možné dokoupit za příplatek, to prý bude ještě více. K tomu R930 přidá slušnou konektorovou výbavu (včetně třeba eSATA a volitelné čtečky ExpressCard a SmartCard). Dále bude možné koupit i verzi s integrovaným modulem HSPA+ pro přístup k rychlému mobilnímu internetu; bezdrátové přenosy Bluetooth 4.0 a Wi-Fi 802.11n jsou dnes samozřejmé. Model R930 bude založen na hardware od Intelu, takže bude využívat procesory Intel Ivy Bridge a integrovanou grafickou kartu Intel HD Graphics 4000.

Tecra R940 bude s úhlopříčkou 14″ klasickým středovým modelem, zachovávajícím slušnou mobilitu s hmotností těsně pod 2 kg a tloušťkou do 27,6 mm; výdrž na baterii by měla být podobná (opět až 9 h se základním, menším akumulátorem). Hardware opět dodá Intel, ale na rozdíl od menší varianty již budou k dispozici i silnější diskrétní grafické karty AMD Radeon; zřejmě se ovšem objeví i verze s integrovanými grafikami. Nabídka konektorů a bezdrátových sítí bude podobná, jediný rozdíl bude v nahrazení digitálního výstupu HDMI, který najdete na R930, konektorem DisplayPort.

 

Tecra R950 bude s úhlopříčkou 15,6″ největší z celé nové řady. S hmotností 2,4 kg a tloušťkou do 25,4 mm (méně než u ostatních modelů) ale stále nepůjde o žádného otesánka. Hardwarová výbava bude jinak s výjimkou displeje v podstatě stejná jako u R940; životnost baterie je udávána „až 7 h“, což ukazuje na osazení silnějších procesorů s vyšší spotřebou.

Všechny představené novinky mají společnou přítomnost matného displeje a dokovacího konektoru, jak se na pracovní notebooky sluší a patří. U všech je také stejné předpokládané datum uvedení na trh ve třetím čtvrtletí roku 2012 (tedy na podzim tohoto roku); o předpokládaných cenách se zpráva nezmiňuje. Také není příliš konkrétní, co se týče třeba modelů osazených procesorů (nevíme ani, zda třeba třináctipalcový model dostane nízkonapěťové či standardní procesory) a kapacit pevných disků; ze zprávy na serveru Engadget ale vyplývá, že bude možné nakonfigurovat si buď klasický pevný disk, nebo rychlé SSD s kapacitou možná až 512 GB – v takovém případě ale cena samozřejmě půjde pořádně nahoru.

Zdroj: TZ Toshiba

Ohodnoťte tento článek!