Toshiba uvede tablet s Androidem

0

Toshiba má v plánu uvést na evropský trh nový model tabletu založeného na nejnovější verzi platformy Android. Tablet o úhlopříčce 10.1″ (25,7 cm) bude mít vestavěný GPS modul a dvě integrované videokamery. Toshiba plánuje rozšířit svou řadu tabletů v Evropě o tento model nové generace během první poloviny roku 2011.

Zatímco model Folio 100 od Toshiby (o němž jsme již dříve informovali v této novince) je zaměřen na uživatele, kteří hledají cenově výhodný tablet, nový model se zařadí do segmentu high-end tabletů.

Vylepšené používání Internetu

Toshiba se při vývoji svého tabletu opět zaměřila na rozšíření možností pro zpracování obrazu a zvuku a při používání internetu. Pro nový tablet, jehož srdcem je dvoujádrový procesor Nvidia Tegra 2, je charakteristický multidotykový displej s úhlopříčkou 10,1 palce (25,7 cm) se širokým úhlem pohledu a poměrem stran 16 : 10 (rozlišení 1280 × 800 bodů) a poskytuje dostatečný prostor pro prohlížení webových stránek na šířku i na výšku – a navíc umožňuje plnohodnotné sledování filmů nebo hraní her.

tablet Toshiba

Technologie pro zážitek z obrazu a zvuku

Tablet je vybaven technologií nazvanou Adaptive Display, jež neustále přizpůsobuje parametry, jako například jas a kontrast, v závislosti na světelných podmínkách okolí. Standardně je navíc integrována technologie Toshiba Resolution+, která vylepšuje kvalitu videí ve standardním rozlišení s cílem plně využít potenciál displeje s vysokým rozlišením.

Dobrá výbava a konektivita

Nový tablet bude podporovat mobilní širokopásmové připojení k internetu – Mobile Broadband (3G). Do výbavy patří dále vestavěný gyroskop, čidlo akcelerometru, integrovaný modul GPS a dvě videokamery – dvoumegapixelová kamera směřuje dopředu a kamera s rozlišením pět megapixelů je umístěna na zadní straně. Pro snadné sdílení fotografií a sledování videí na televizoru je tablet vybaven HDMI portem plné velikosti, jakož i portem USB 2.0, a navíc i portem mini USB, který umožní použít tablet v režimu „USB mass storage“ (velkokapacitní úložné zařízení). Slot pro paměťové karty SD umožňuje rozšířit úložný prostor a snadno přenášet soubory mezi jinými přístroji. Tablet bude rovněž vybaven modulem pro bezdrátové sítě WLAN standardu 802.11n.

tablet Toshiba

Širší výběr portálů s aplikacemi a službami

Tablet také nabídne přístup na portál Google Android Market. Nabídku tržiště Android Market doplní i přednastavený přístup na portál Toshiba Places, kde jsou k dispozici vlastní aplikace, takže uživatelé snadněji najdou programy optimalizované pro displej tabletu.

Zdroj: TZ Toshiba

Toshiba uvede tablet s Androidem

Ohodnoťte tento článek!