Totally Free Burner: nový vypalovací program zadarmo

0

Minulý týden to na zahraničních webech vypadalo, jako by neexistoval jiný, zdarma dostupný vypalovací program, než je Totally Free  Burner. Tato aplikace zaujala množství bloggerů, proto i na našem webu najdete článek věnovaný tomuto programu.  Následující text jsem se rozhodl pojmout ve formě návodu pro méně zkušené uživatele, kterým bude Totally Free Burner jistě vyhovovat.

Totally Free Burner si můžete stáhnout z adresy www.dandans.com. Po spuštění uvidíte panel se čtyři výraznými tlačítky, kterými program přepnete do režimu pro vypalování zvukových CD, video CD, datových CD nebo DVD a práci s image souboru disků.

Jak vypálit datové CD/DVD?

V hlavním panelu Totally Free Burneru klepněte na tlačítko Data DVD/CD. Zobrazí se nové okno, ve kterém uvidíte celkovou velikost, kterou zabírají data připravená k vypálení. Pro přidání souboru klepněte na tlačítko Add File. Pro přidání celé složky do projektu použijte tlačítko Add Folder.

Vyberte tedy soubory nebo složky pro přidání do projektu a chvilku počkejte, než Totally Free Burner spočítá jejich velikost. Poté automaticky zobrazí, zda k vypálení potřebujete CD nebo DVD a zobrazí strukturu přidaných složek a souborů.

Nyní klepněte na tlačítko Burn. Totally Free Burner zobrazí vypalovací dialog, kde zatrhněte volbu Settings. To vám umožní zadat název disku a určit počet kopií, které chcete vypálit. Samotný proces vypalování odstartujete tlačítkem Start.

Jak na mazání CD/DVD?

Pokud vypalujete na přepisovatelné médium, pak jej před novým vypalování nezapomeňte vymazat. Příslušnou funkci najdete v programu Totally Free Burner pod tlačítkem Erase v dialogu pro tvorbu nového média.

Vypalujeme audio CD

Okno pro vytvoření zvukového CD zobrazíte po stisku tlačítka Audio CD v hlavním okně programu. V okně klepněte na tlačítko Add a v souborovém dialogu vyberte zvukové soubory, které program převede na audio CD. Podporovány jsou WAV, MP3, OGG a WMA.

Sledujte ukazatel zaplnění CD. Písničky, které se vám na disk už nevejdou, označte a odstraňte z projektu tlačítkem Delete. Po kliknutí na tlačítko Burn si Totally Free Burner připraví soubory převedené pro vypálení a zobrazí již známý dialog, ve kterém můžete vypalování odstartovat.

Jak vypálit film na CD?

V hlavním panelu programu klepněte na tlačítko Video CD. Totally Free Burner zobrazí okno pro výběr souboru s videem, který následně převede do podoby pro vypálení na Video CD. Podporovány jsou pouze soubory typu MPEG-1 a vybrat je můžete po stisku tlačítka Select. Vypalování opět odstartujete tlačítkem Burn.

Vypalování ISO image a Video DVD

Poslední tlačítko s popiskem BIN/ISO Image a Video DVD spouští funkci určenou k vypalování image souborů s obrazem CD/DVD nebo složky s připravenými daty pro vypálení filmového DVD. V okně si v rozbalovací nabídce vyberte typ projektu – image ve formátu BIN/CUE, ISO image nebo Video DVD. V prvních dvou případech pak tlačítkem Select vyberte soubor s obrazem disku, v případě Video DVD zase složku s připravenou strukturou disku. Vypalování spusťte tlačítkem Burn.

Totally Free Burner je velice jednoduchý vypalovací program a jeho místo je především u méně zkušených uživatelů. Nenabízí prakticky žádné složitější možnosti nastavení, ale ruku na srdce: Kolikrát jste při běžném vypalování potřebovali nastavit více vlastností, než je rychlost, simulace nebo jmenovka disku?

Z našich dalších článků týkajících se vypalování vybíráme:

Chcete-li vyzkoušet další vypalovací programy zadarmo, pak se podívejte na článek Vypalovací programy zdarma – červenec 2008 na webu Maxiorel.cz.

Ohodnoťte tento článek!