Toughbook CF-H2: přístroj vhodný do terénu

0

Panasonic Toughbook je zástupcem již druhé generace odolného tabletu navrženého pro pracovníky v terénu. Přístroj s hmotností cca 1,58 kg je s cenou od 49 000 Kč vč. DPH určen hlavně pro firmy,  jejichž zaměstnanci musí pracovat v náročných podmínkách.

Nový Toughbook CF-H2 s pláštěm ze slitiny hořčíku a ochranou proti poškrábání využívá 10,1palcový displej s technologií Transreflective Plus. Díky hmotnosti 1,58 kg jej lze snadno ovládat i jednou rukou.

Oproti předchůdci je novinka vybavena výkonnějším procesorem Intel Core i5-2557M (1,7GHz) s technologií vPro a grafickou kartou Intel HD 3000. Přístroj je tak využitelný v aplikacích s vysokými výpočetními nároky, jako jsou mobilní CAD aplikace, GIS a diagnostické utility.  Operační paměť byla zvětšena na 2 GB (počítač může být osazen až 8 GB) a ve standardní konfiguraci je využíván pevný disk s kapacitou 160 GB (volitelně pak SSD o kapacitě 128 GB).

Komunikaci kromě běžných rozhraní Wi-Fi a Bluetooth zajistí také bezdrátový modem s podporou GPS a HSPA+. K dispozici je také i vestavěný fotoaparát, čtečka otisků prstů, čtečka RFID čipů či čtečka čárových kódů.

Toughbook

Toughbook CF-H2 je vybaven pláštěm ze slitiny hořčíku a ochranou proti poškrábání. Podle výrobce vydrží Tougbook CF-H2 v terénu pracovat díky dvěma za provozu vyměnitelným akumulátorům po dobu 6,5 hodiny.

Panasonic Toughbook CF-H2 je dostupný od července 2011, cena začíná na 49 000 Kč bez DPH. V brzké době bude oznámen také model CF-H2 určený pro zdravotnictví.

Zdroj: TZ Panasonic

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář