Toughpad FZ-A1: nový tvrďácký Android

0

Panasonic, výrobce superodolných notebooků řady Toughbook, jejichž recenzi vám čas od času přinášíme, nyní vstupuje i na bující trh s Androidími tablety – a samozřejmě jak jinak než odolným modelem. Desetipalcový tablet FZ-A1 jako obvykle nebude určen pro domácí uživatele, ale spíše pro firmy.

Tablet, který by měl být dostupný na jaře příštího roku za 850 ‚Ǩ v základní verzi, resp. 999 ‚Ǩ s 3G modulem (obě ceny bez DPH), by měl být poháněn dvoujádrovým procesorem Marvell na 1,2GHz, disponovat bude 1 GB operační paměti a 16GB úložištěm. Ochuzená nebude ani konektivita, kromě zmíněného volitelného 3G modulu bude dostupná klasická i klasická triáda: Bluetooth (2.1 + EDR), Wi-Fi a/b/g/n a GPS. Operační systém bude Android 3.2 (Honeycomb), o upgradu na verzi 4 (Ice Cream Sandwich) zatím nejsou žádné informace. Displej s desetipalcovou úhlopříčkou má být kapacitní a má mít netradiční rozlišení XGA (1024 × 768, poměr stran 4:3).

Hlavním lákadlem je u Toughbooku samozřejmě odolnost a ta má být v tomto případě naprosto výborná. Tablet bude splňovat standardy IP65 (odolnost proti vodě a prachu), MIL-STD-810G (vydrží pád z výšky až 120 cm) a Panasonic slibuje i vysokou odolnost proti nepříznivým teplotním podmínkám. Také bezpečnost nezůstává pozadu, což firemní klienti jistě ocení; tablety mají splňovat podmínky standardu FIPFS 140-2 level 2.

  

Ve druhé polovině roku 2012 se podle slibů Panasonicu můžeme těšit i na 7″ verzi, bližší informace o ní nejsou zatím známy. Každopádně se těšíme, až se nám jeden z těchto kousků dostane do rukou, i když si asi ještě pár měsíců počkáme. Budeme se snažit vám přinést detailní recenzi.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jak chtějí mít velká prodejní čísla, když je problém je koupit a jen se uvádějí na trh? Byl jsem se v sobotu podívat na Acer S3. No, co říct. Vemu do ruky, cítím levnost, necítím pevnost (display není pevný), materiál spíše připomíná plast, než slitinu hliníku a horčíku. Rychlost nevalná (snad jen otázka konfigurace). Na klávesnici se mi nepsalo moc dobře, ač to je vždy jen o zvyku. Touchpad nevím, jestli otázka nastavení, ale taky nic moc, proti tomu, co mi dává Air. Nejvíce mně ale posmutnilo to, že konektory jsou vzadu (vlevo jsou jen sluchátka, vpravo jen SD slot, zbytek vzadu). Při mobilní způsobu práce je toto dle mně nepřijatelné, lovit dírku na USB, ale hlavně na napájení vzadu. Toto je dobré, když to máte většinou na jednom místě (náhrada desktopu), ale když to denně beru do práce, pak domů, pak k zákazníkovi, pak do postele, pak někde na kolena a podobně, tak chci vše vidět. Pokud to ale vydrží hodně na baterii, tak bych to možná i přežil, ńejvíce by mi to vadilo asi jen v posteli na kolenou.

    Ale chápu, že Acer není prémiová značka. Počkáme, jak na tom bude Lenovo, Samsung, Asus a Toshiba, jaké jsou jejich produkty. Strašně chci Ultrabookem nahradit Air, na kterém provozuji jako jediný OS Windows 7, ale zatím pořád nevidím důvod a spíše bych si pohoršil. I tato ne moc přívětivá kombinace mi přijde lepší, než to, co tady Intel s jeho Ultra přívlastky tlačí vpřed.

  2. Včera jsem se byl podívat na další Ultrabook, konkrétně Zenbook UX31 od Asus. To už je lehce někde jinde, než Acer S3 a musím říct, že alespoň co to zpracování a prvního pocitu je to velice dobré. Asi bych oželel pár LEDek, které informusí o power, WiFi, jsou malé a možná to v noci nebude vadit. Víko displaye pevné. Nevyhovoval by mi asi napájecí konektor na pravé straně, ale opět, to je jen zvyk. Touchpad je taky příjemnější, ale byl docela citlivý, možná to jde nastavit. UX31 bych si jako náhradu MBA představit uměl, ač pořád mi schází klasická klávesnice. Co jsem se díval, tak zatím snad jen Toshiba Z830 bude mít pgup, down, home, end, ale na první pohled pro mně na nevhodném místě.