Tranquil PC nabízí stylové skříňky pro NUC, jsou zároveň pasivními chladiči

0

Koncept miniaturního počítače NUC (Next Unit of Computing) představil Intel v minulém roce a dnes se již běžně prodávají jak základní desky, tak skříně tohoto nového formátu. S čím že to tedy přichází britská firma Tranquil PC, takhle s křížkem po funuse?

Ačkoliv NUC používá notebookové hardware, stále je potřeba myslet na chlazení. Intel jej vyřešil tenkým větrákem, jak je zachyceno na starší fotografii vpravo. Skříňky od Tranquil PC jsou ale absolutně tiché: komponenty chladí takříkajíc vlastním tělem, které je vyrobeno z hliníku (prý v kvalitě odpovídající leteckému průmyslu).

Navzdory absenci větráku by měl procesor dosahovat teplot o 5–15 °C nižší, než s referenčním chlazením. Žebrování na venkovní straně pak slouží zároveň jako designový prvek. Původní systém aktivního chlazení se navíc po delší době provozu zanese prachem a Tranquil PC tvrdí, že NUC má někdy tendenci se přehřívat a podtaktovávat se.

Skříně mají rozměry 110 × 164 × 47 mm. V nabídce jsou dvě varianty, NUC – BY pro desku Intel D33217CK (s Thunderboltem) a NUC – YE pro D33217GKE s gigabitovým Ethernetem.

Získala si vás firma Tranquil PC kvalitami svého výrobku? Pak vás nejspíš od koupě odradí jeho cenou. Ta je totiž „baťovských“ 99 liber, v přepočtu 2977 Kč, ovšem bez daně z přidané hodnoty, s níž se celková cena vyšplhá na 3602 Kč (samotná základní deska D33217GKE je k mání za ceny začínající na 5800 Kč). U srdce vás může hřát, že si můžete na skříň nechat vygravírovat text dle vlastního výběru.

 

Zdroj: FanlessTech, Tranquil PC

Tranquil PC nabízí stylové skříňky pro NUC, jsou zároveň pasivními chladiči
Ohodnoťte tento článek!