Transcend DMP10 – HD prcek do obýváku

0

Jsme svědky dalšího vpádu ryze počítačových společností do světa AV elektroniky. Malé HD přehrávače jsou dnes velmi populární právě díky nim, tradiční výrobci jako Sony nebo Panosonic jsou opět pozadu. Je to totiž trh, kde se netočí tolik peněz, producenti nemají takové marže a především je stále těsně spjat z pirátskými kopiemi. Z toho si ale hlavu neláme Transcend (jinak hlavně výrobce USB pamětí), který uvedl svůj první přehrávač.

Model DMP10 je menšího vzrůstu (146 × 35 × 122 m), i proto je konektorová výbava slabší. Obraz pošlete pomocí HDMI (i 24p) nebo kompozitním výstupem, pro zvuk lze použít digitální S/PDIF a HDMI nebo stereo analogový výstup. Podle papíru zvládne dekódovat všechny hlavní formáty i titulky v češtině by měl díky přítomnému středoevropskému kódování zvládnout. Menu ale do naší mateřštiny lokalizováno není.

Bohužel chybí jakákoli podpora sítě. Nemá ethernetový konektor a ani do jednoho ze dvou USB asi Wi-Fi dongle nepoužijete. V menu totiž online TV/rádio úplně chybí. A to už v dnešní době také rozhoduje o koupi/nekoupi přístroje.

I dálkový ovladač je větší, zdroj: Transcend

Co přehraje:

  • video: H.264, VC-1, RealVideo, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 ASP, WMV3, MJPEG, Flash video
  • zvuk: MP3, WMA9, AAC, OGG Vorbis, RealAudio, FLAC, WAV/PCM, DD, DTS
  • titulky: SRT, SUB, SMI, ASS, SSA, IDX+SUB
  • obrázky: JPEG, BMP, PNG, GIF, TIFF

Doporučená cena Transcendu DMP10 je 2190 Kč, v případě nákupu v e-shopu jej možná pořídíte okolo dvou tisíc. Zatím se ale na český trh nedostal.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!