Transcend RDC2: multifunkční čtečka karet pro smartphony (vyzkoušeno)

0

Externí čtečky karet nemusí být nudné. Když jsou kompaktní a nabídnou užitečné porty, tak vás ani nemusí mrzet, že jste si koupili notebook bez čtečky. No dobře, mělo by, čtečka v notebooku je nutnost. Ale Transcend RDC2 není jen pro počítače, cílí totiž na smartphony.

Transcend tuto čtečku nabízí ve třech provedeních pro všechny možné smartphonové porty: Lightning, microUSB a USB-C. Kromě SD na ní najdete i slot na malou microSD a USB 2.0 pro připojení flashdisku. USB-C na výstupu už nezískáte, zase nejde o replikátor portů, ale jen o čtečku.

img_6255

Telefon ale musí podporovat USB On-The-Go, abyste k němu takovéto zařízení vůbec mohli připojit. Na Samsungu Galaxy S8 se zadařilo, ale u telefonů bez USB OTG bude problém. Na těle čtečky není naznačeno, jakým směrem se mají karty do těla zasunout. Není to samozřejmost, neboť zrovna microSD se do Transcendu zasunuje obráceně.

img_6253

Dva sloty pro SD kartu ale nefungují současně, to umí až dospělejší čtečky. Spolu s SD kartou lze současně provozovat alespoň port USB. Rychlost kopírování do smartphonu je závislá i na rychlosti samotného telefonu, ale může klidně dosahovat rychlosti 20 MB/s. Podle specifikace zvládá SD karty typu UHS-I a nižší. Transcend ke čtečce nabízí aplikaci na zašifrování nebo zálohování dat z telefonu.

photo_2017-11-22_18-50-58 photo_2017-11-22_18-51-09

Čtečka se hodí pro přenos větších dat do telefonu a z telefonu v případě, že nemáte k dispozici kabel a počítač. Tedy hlavně na cestách. Přes USB typu A k telefonu snadno připojíte třeba klávesnici a v případě, že máte velký displej, na něm můžete napsat i delší text. Prodává se za cenu od 310 Kč.

Ohodnoťte tento článek!