Transcend StoreJet 600: když je u externího disku důležitý hlavně design

0

Transcend představil externí disk pro počítače Mac, který je však svým provedením zajímavý. Jedná se o elegantní podlouhlé hliníkové pouzdro, které pojme SSD formátu M.2 délky 42, 60 nebo 80 mm. Tento formát má pravděpodobně větší budoucnost, než 2,5″.

Z obrázků to sice nevypadá, že by na rozdíl od některých jiných řešení šel u StoreJetu M.2 disk po čase vyměnit. Ovšem Transcend prodává i samostatný rámeček, takže upgrade možný bude.

rc-cm42_80-feature-4 rc-cm42_80-feature-5_a

Disk připojíte jej přes USB-C(Thunderbolt), ale v balení dostanete i kabel pro starší klasické USB. Maximální rychlost může být 470 MB/s, ale jaké přesně je uvnitř SSD Transcend až na typ čipů (3D NAND) neuvádí.

Podpora pro Mac je daná naformátováním disku jako HFS+, ale lze jej použít samozejmě i pro Windows. Cena 4510 Kč je přes tříletou záruku a slušnou rychlost spíše vyšší, samostatný M.2 disk lze pořídit i za polovinu a druhou polovinu ceny tak tvoří samotný rámeček. Samostatné pouzdro stojí ovšem v obchodech okolo 1100 Kč a je zřejmé, že Transcend cílí hlavně na uživatele Macu.

Ohodnoťte tento článek!