TransMiNn chce integritu Toru podpořit provozem nových exit nodů

0

Projekt anonymizace internetu Tor neustále čelí pokusům o kompromitaci ze strany vládních skupin s americkou NSA v čele. Nejslabším článkem celé šifrovací cibule je článek poslední – exit node. Mirek Hanzl s projektem TransMiNn spustil v České republice již 10 exit node serverů. Do konce srpna by jich mělo být patnáct.

Hanzl, zakladatel projektu, se domnívá, že se v ČR složky výkonné a soudní moci podílejí na zneužívání internetové komunikace ke sledování občanů. Sám říká: „V našem státě policie masivně zneužívá odposlechu i mimo rámec trestního řádu. Já osobně jsem byl svědkem mnoha protiprávních postupů policie a soudního systému České republiky.“ Právě proto založil sdružení TransMiNn, které má podpořit integritu torové sítě.

 

TransMiNn chce k integritě Toru přispět provozem nových, nenapadených exit nodů. Záměrem projektu je zabezpečit právo na soukromí a listovní tajemství svých uživatelů – ale nebrání se spolupráci s policejními orgány v průkazných případech nelegální činnosti. Aktuální počet exit node serverů je dán finančními možnostmi sdružení. Kdo by chtěl přispět, může kontaktovat zakladatele na mirek.hanzl(a)post.cz.

Zdroj: Transminn

Ohodnoťte tento článek!