Trello se vytasilo s novým klientem. Najdete ho v Mac App Storu a brzy ve Windows Storu

Na počítačích byla k dispozici webová verze, Trello se však rozhodlo nabídnout rozrůstající se uživatelské základně také nativního klienta, jenž oproti webové verzi nabízí pár funkcí navíc.

0
Trello
Trello

Používáte Trello? Nástroj na správu projektů, který nedávno zaznamenal 25 milionů registrací, také čerstvě uvedl desktopového klienta. S nástrojem jste dosud mohli pracovat na mobilech, eventuálně prostřednictvím webové aplikace na počítačích. Nativní program leckoho potěší. Potěší také ty, kdo fandí Mac App Storu či Windows Storu.

Právě tyto digitální katalogy se staly exkluzívními distribučními kanály pro nové klienty. V čem jsou lepší než webová verze? Ovládání vám zpříjemní více klávesových zkratek, navíc si můžete nastavit vlastní zkratky. Dále si můžete např. na plochu přidávat zástupce odkazující přímo do některých částí programu. Potěší též nativní oznámení. Na jablečné platformě Trello podporuje Touch Bar.

Desktopový klient vám pomůže udržet si přehled v dění na nástěnkách. Můžete označit své oblíbené, které budou automaticky načítány po spuštění. V levé části okna se pak nachází seznam nástěnek, ne nepodobný seznamům kontaktů z různých kecálků. Ten ovšem můžete znát z webu. Kdo Trellu fandí, nejspíš ho klient s pár funkcemi navíc neurazí.

Poznámka: Trello mělo být ve Windows Storu dostupné od včera, zatím však k dispozici není. Neměli bychom na něj už čekat dlouho. Jen ne každého potěší, že si tvůrčí tým vybral Store pro distribuci klienta. Ten je tím pádem určený jen pro Windows 10 (možná pro Osmičky, to ovšem teprve uvidíme), nikoli však pro stále rozšířený Windows 7.

Ohodnoťte tento článek!