Trend Micro: Microsoft pomáhá hackerům

0

Bezpečnostní výzkumníci z Trend Micro jsou znepokojeni kvůli novému dokumentu od MicrosoftuEN. Ten obsahuje seznam přípon a umístění, které je vhodné přidat do výjimek v antivirovém programu, neboť se jedná o umístění a soubory s momentálně nulovým rizikem nákazy.

Tyto soubory související se službami Windows Update a Zásady Skupiny způsobí při skenování antivirovým programem jeho výrazné zpomalení. Jsou totiž zamčené a antivirus se snaží k nim dostat. Microsoft tak pro zvýšení výkonu v systému Windows doporučuje tyto soubory vůbec nekontrolovat.

„Ačkoliv je logické, chcete-li zvýšit rychlost skenování, přestat kontrolovat soubory Windows Update a některé další adresáře Zásad Skupin, jsme znepokojeni faktem, že tento seznam byl uvolněn veřejně“, komentuje David Sancho z Trend Micro.

V budoucnu totiž autoři malwaru mohou tohoto dokumentu využít a lokace v něm uvedené použít k „bezpečnému“ uchování škodlivého software. Používat seznam výjimek v antiviru by navíc měli pouze zkušení uživatelé, nikoliv začátečníci.

Zdroj: Computer World

Trend Micro: Microsoft pomáhá hackerům

Ohodnoťte tento článek!