Trendnet oznamuje USB 3.0 Hub

0

Vypadá to, že se nám pomalu začíná rozjíždět kolečko s USB periferiemi nové generace. Donedávna jich bylo vidět velmi málo, protože je zkrátka nebylo do čeho zapojit, ale nyní pronikají přídavné USB3.0 čipy i na mainstreamové základní desky. Začínají se také objevovat další a další zařízení, nedávno jsme vás například informovali o dvou flash discích (Mach Xtreme, Kingston DataTraveler Ultimate). Také se objevily spekulace, že by čipové sady Intelu pro procesory Sandy Bridge nakonec mohly nové USB nativně podporovat.

Díky tomuto USB hubu byste je nemuseli obtížně připojovat ponořeni pod desku pracovního stolu za počítačovou skříň. Důvodem, proč se zatím USB 3.0 neobjevuje na čele počítačových beden, je to, že nové rozhraní vyžaduje další vodiče a stávající USB headery tak není možné použít. USB hub tuto nevýhodu odstraňuje a zároveň zvyšuje počet dostupných portů. Také je kompatibilní se staršími verzemi USB, takže ho můžete použít i pro připojování vašich ostatních USB periferií. Hub je také napájený, takže by neměl mít problémy ani s více zařízeními s vyšším odběrem.

Oznámená cena je však $80, což není zrovna málo. Můžeme ale doufat, že tento hub přispěje k dalšímu rozšiřování USB 3.0 kompatibilních periferií, což vytvoří podmínky pro snižování jejich ceny. A pokud byste zatím novou generaci USB na vaší základní desce neměli, tak Trendnet vyrábí i řadiče do PCI Express nebo i do ExpressCard slotu pro notebooky.

Zdroj: Trendnet, Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!