Třetí aktualizací je vybavena skoro půlka telefonů s Windows Phone 8

0

Jakkoli rád by Microsoft získal slušnější podíl mezi drahými smartphony, tak se mu daří pronikat hlavně do segmentu levných zařízení. Z Nokií největší úspěch slaví nejlevnější modely. Ve Spojených státech už dokonce Lumia 520 a 521 společně drží nadpoloviční tržní podíl. Obsadily 53,9 % trhu, přičemž úspěšnější je Lumia 521, která s 36,9 % platí za nejúspěšnější telefon s Windows Phone v USA. Na třetí příčce se drží podstatně dražší Lumia 920.

Tu používá 7,4 % uživatelů. Statistiku opět zveřejnila společnost AdDuplex. Celosvětová čísla zase tak rozdílná nejsou, ovšem lokální model Lumia 521 stojí více na pozadí. Naopak všeobecně dostupná Lumia 520 stojí v čele všech zařízení s Windows Phone s 34,5% tržním podílem. Zajímavé je to, že v první desítce nejpoužívanějších zařízení nenajdete žádné, které by na sobě nemělo vyraženou značku Nokia.

 

Finové ostatně trhu s dlaždicovými smartphony dominují a v březnu jejich podíl činil 93,5 %. Druhé HTC si pro sobe uzmulo pouze 4,3 %. Není asi překvapením, že na světě najdete podstatně více telefonů s Windows Phone 8. Mobilní Sedmičky se spokojily s 19,1% podílem. Když se pak podíváte na to, jakou verzi systému používají majitelé modernějších Windows Phone 8, neujde vám jistá rozdrobenost.

První aktualizací je vybaveno 12,1 % zařízení, zatímco druhou pak rovných 41 %. Vyhrává tak nejčerstvější třetí aktualizace, která pohání 46,8 % telefonů s Windows Phone 8. Ještě v lednu ale Windows Phone 8 GDR2 používalo 67,3 % uživatelů, takže na nejnovější vydání uživatelé přechází docela rychle. Aspoň tak rychle, jak jim to mobilní operátoři dovolí.

Většina uživatelů Windows Phone 8 již disponuje poslední aktualizací
Většina uživatelů Windows Phone 8 již disponuje poslední aktualizací

Zdroj: AdDuplex

Třetí aktualizací je vybavena skoro půlka telefonů s Windows Phone 8
Ohodnoťte tento článek!