Tři kamery bude mít příští rok přes 10 % smartphonů. Jako první se k Huawei přidá Samsung Galaxy S10

0
(zdroj: GSMArena.com)

Chystaná desátá generace vlajkové lodi Galaxy S by měla být přelomová. Galaxy S9 se od S8 zase tolik nelišil a navíc se nechali dohnat konkurenčním Huaweiem. Samsung proto téměř jistě chystá odvetu. Prvním krokem bude dotáhnout se v počtu čoček fotoaparátu.

Samsung Galaxy S10+ by měl mít tři kamery téměř jistě: podle spekulací půjde o 16MPx barevný snímač, 13Mpx teleobjektiv a širokoúhlý 12Mpx snímač. Jihokorejská agentura ETNews zveřejnila informaci, že Samsung původně plánoval tři kamery jen pro Galaxy S10+, ale nakonec jej zřejmě dostane i Galaxy S10. Lišit by se mohly v počtu předních kamer, S10+ má mít dvě. Následovat má i řada A, konkrétně Galaxy A9 (2019), která má přinést sestavu 32 Mpx + 8 Mpx + 5 Mpx (bez bližší specifikace).

Přitom u Galaxy S9 má model S9+ dva snímače a S9 jen jeden. Zjednodušeně řečeno Samsung hezké fotografie pořizuje hlavně díky kvalitě a světelnosti čipu, zatímco Huawei hodně získává pomocí umělé inteligence. Samsungu by proto mělo stačit přidat další snímač, aby se opět dostal na vrchol.

Huawei-P20-Pro-Triple-Camera
Huawei P20 Pro a jeho tři kamery

Analytici ze stejného zdroje předpokládají, že v příštím roce bude mít tři kamery už více než 10 % modelů smartphonů. Kromě Samsungu se k Huaweii zřejmě přidá i LG (pravděpodobně model V40). To se zdá možná až příliš divoké, ale pokud se poté přidají další čínští výrobci a bez ohledu na kvalitu osadí tři snímače i levnější značky, tak se na 10 % dá snadno dosáhnout. Akorát ne v počtu prodaných kusů.

Pokud bude mít každý telefon dva nebo tři snímače, logicky to povede ke skokovému nárůstu poptávky po kamerách. Mnout ruce si tak mohou výrobci jako CamSys, MCNEX, ale i Samsung a Sony.

Tři kamery bude mít příští rok přes 10 % smartphonů. Jako první se k Huawei přidá Samsung Galaxy S10
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 6 hlasů