Tři měsíce Spotify + O2: v průměru ušetříte 539 MB dat, Spotify se naučí česky

0

Oživeno:

Všiml jsem si, že Spotify už na mně mluví česky. Jde o klienta ve verzi 1.0.38.

Spotify už je v češtině

Původní text:

O2 sice považujeme za nejslabšího velkého operátora z pohledu nasazování nových technologií nebo zavádění úžasných inovací v podobě zastavení internetového připojení po vyčerpání FUP, v současnosti má však na své straně výhodu jménem Spotify. Zatímco T-Mobile se již nějaký ten pátek kamarádí s Deezerem, O2 vsadilo na největší hudební streamovací službu na světě.

Výhodu sice nenabízí každému, ale kdo na ni dosáhne, může streamovat v mobilní síti prakticky neomezeně, přenesená data se mu nezapočítávají do FUP. Při uvedení nabídky operátor rovněž nabídl možnost první tři měsíce předplatné neplatit. V tuto chvíli tedy první zákazníci a zákaznice, kteří si předplatné přes O2 zařídili, vstupují do prvního období, kdy za službu budou zase normálně platit.

Po třech měsících za Spotofy začnete zase platit
Po třech měsících za Spotofy začnete zase platit

Pokud jste si Spotify vyzkoušeli a nestojíte o něj, předplatné zrušte. Provedete to na adrese spotify.o2.cz. Včera O2 oznámilo, že díky spolupráci vzniká česká verze Spotify. Přeloženy budou web i samotné aplikace. Operátor si myslí, že angličtina může být pro řadu lidí překážkou. Českého překladu se dočkáme již během několika týdnů. Myslím, že adopci služby jedině prospěje.

Po více než třech měsících od uvedení spolupráce má operátor k dispozici první statistická data. Vychází z nich, že nezapočítávání poslechů do datového limitu ušetří člověku v průměru 539 MB dat, což je zhruba 250 písní. Přes 60 % lidí si Spotify poslechne aspoň jedenkrát za den. Více poslouchají muži. Nejvíce přitom poslouchají mladí ve věku 18-25 let, u mužů jde o 21 % a u žen o 16 %.

Kdybyste posluchačky a posluchače rozdělili podle používaného systému, došli byste k tomu, že tyto podíly v podstatě kopírují rozložení platforem v síti O2. Okolo 60 % lidí tak zapíná Spotify na Androidu, zhruba 35 % lidí pak na iOS. Zbývajících pět procent připadá na další platformy, především pak na mobilní Windows a Blackberry. Dále platí, že Češi a Češky poslouchají raději aktuální šlágry než klasické kousky.

Infografika

Zdroj: Tisková zpráva

Tři měsíce Spotify + O2: v průměru ušetříte 539 MB dat, Spotify se naučí česky

Ohodnoťte tento článek!