Tři roky starý Surface RT má nový firmware. Microsoft dále vydal 14 záplat

0

Pokud se na Microsoft v něčem můžete spolehnout, je to podpora. Víte přesně, jak dlouho bude trvat (až na výjimky) a kdy aktualizace obdržíte. Navíc zdaleka ne každý podporuje svoje produkty tak dlouho. Díky tomu jedna verze Windows může na počítači vydržet i deset let. Patrně vám neušlo, že včera proběhlo záplatovací úterý.

Dostupné aktualizace pro Windows 8.1
Dostupné aktualizace pro Windows 8.1

Tentokrát podnik uvolnil také nové firmwary pro své tablety Surface. Pro nové modely vychází často, ale ty starší už ho dostávají výjimečně. Paul Thurrott spočítal, že Surface RT byl firmware oživen naposledy v srpnu 2014. To už teď neplatí, protože si majitelé zařízení mohou stáhnout čerstvý firmware, jenž obsahuje novější ovladače ke zvukovému a grafickému čipu.

Kromě lepší kvality zvuku a obrazu by k dopadům měla patřit lepší stabilita systému. Je pěkné, když je zařízení z roku 2012 stále aktuální a opečovávané. Z rodiny tabletů byl dále oživen pouze Surface Pro 3. Jedná se ovladač pro pero. S ním se odemkne blíže nespecifikovaná nová funkcionalita v aplikaci Surface z Windows Store.

 

Dále vyšlo 14 záplat pro Windows, eventuálně další produkty ze stejné dílny. Celkový počet aktualizací je ovšem vyšší, ve Windows 8.1 se mi jich ukázalo jednatřicet, Windows RT hlásí pětačtyřicet, včetně výše zmíněného firmwaru pro Surface RT. Připomínám, že v běžných Osmičkách se neukazují aktualizace pro Office, stahují se přes samostatný mechanismus.

Office 2013 RT, integrovaná ve Windows RT 8.1, nicméně dostávají novinky standardně přes Windows Update. Gabe Aul se připomněl, že čtyři záplaty jsou určené Windows 10, ani testeři by se tak neměli Windows Updatu vyhýbat. Jedná se konkrétně o aktualizace KB3039066, KB3044132, KB3032359 a KB890830.

Dostupné aktualizace pro Windows RT 8.1
Dostupné aktualizace pro Windows RT 8.1

Zdroj: Thurrott.com | Windows Central

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No, výdrž je jedna věc teorie, druhá praxe. Papírově si to oba výrobci cení stejně. Třeba je flash Samsungu kvalitnější? 🙂 Podle toho, co bylo na netu k nalezení u 840, je na tom s výdrží nad očekávání. A TurboWrite u Samsungu by teoreticky nejen mohl brutálně zvyšovat výkon (na což se ani M550 nechytá), ale i snižovat write amplification. Každopádně výdrž bych tu jako výhodu neviděl, tu si můžeme jen domýšlet, pozitivní je možná cena u některých kapacit a ty kondíky.