Třiadvacítka s IPS od NECu: draze jako vždy!

0

Japonský NEC je dobře známou firmou v oblasti profesionálních zobrazovadel, dnes představená novinka MultiSync PA231W nijak nevybočuje ze zavedeného trendu uvádění nových a nových produktů s IPS matricí.

Velikost úhlopříčky je 23″, nejedná se tedy o žádného macka. Použité rozlišení je standardu Full HD, což jasně inklinuje použití moderního poměru stran 16:9. Již zmíněná kvalitní IPS matrice je dále doplněná technologií Digital Uniformity Control, která automaticky reguluje jas a sytost barev a pomáhá tak poskytovat vždy co nejlepší obraz.

Profesionalita z monitoru přímo čiší. Pro zájemce je zabudován USB hub, z vstupů zmiňme archaický D-Sub, digitální DVI-D a také nejmodernější DisplayPort. Panel je možno nastavovat až do výšky 15 cm, pivot je v této třídě samozřejmostí. Pro největší odborníky je zde možnost programování interní LUT tabulky. Výrobce musíme také pochválit za maximální použití recyklovatelných materiálů.

Novinka by k nám z Japonska měla dorazit začátkem září/septembra za blíže nespecifikovanou cenu, měla by však být „lidová“ (na poměry high-endu). Na závěr bych si dovolil poskytnout vyjádření PL manažera NECu, které jistě pobaví nejednoho z vás. „Současní uživatelé konvenčních 19/20/21″ monitorů s poměrem stran 4:3 jistě velmi ocení posun k širokoúhlému formátu a všem známým výhodám a kvalitám produktů z dílen NECu,“ nechal se slyšet Christopher Parker. Nevím jak vy, ale právě tito uživatelé se často zuby nehty drží starých CRT monitorů (soudě podle diskusí pod novinkami).

Zdroj: techPowerUp!

Třiadvacítka s IPS od NECu: draze jako vždy!

Ohodnoťte tento článek!