Tron Legacy: nádherný komiks v HTML5

0

Komixy začal svou masovou éru na papíru někdy ve 30. letech minulého století. Dnes o nich můžete hovořit jako o vděčném zdroji pro vyčpelý filmový průmysl. Hrdiny z kreslených desek známe jako statické postavy s bublinami u úst. Rozpohybovali jej až animátoři videoher, filmů a seriálů.

Digitální média ale daly vzniknout i animovaným komiksům v klasické podobě. O jeden takový se postaralo studio Disney ve spolupráci s Microsoftem a grafiky Vectorformu. Vlastně je to jen část komiksu – konkrétně Tron Legacy: Grafická novela, jenž kopíruje stejnojmenný film, který přišel do kin loni v zimě. Nedávno se objevil i na DVD/Blu-ray a jako jedna z kampaní slouží webový komiks. Využívá možností HTML5, CSS3 a JavaScriptu.

Digitální komiks si můžete vyzkoušet zde.

Tron Legacy

Obrázky jsou ve vysokém rozlišení, hýbou se, jednotlivé stripy jsou jakoby umístěny v prostoru, na pozadí hraje hudba. Takto by měl vypadat moderní komiks s tabletovým ovládáním. Stránka je přizpůsobena dotykové obrazovce, ale stejně dobře se ve scéně můžete posouvat myší nebo šipkami klávesnice. Ten zážitek je slovy těžké popsat, proto bude lepší, když jej vyzkoušíte sami.

Samozřejmě se vybavte prohlížečem s plnou podporou nových technologií. Microsoft doporučuje IE9, ale komiks dobře funguje i v Safari 5, Chrome 11, Firefoxu 4 i Opeře 11. Ale bez hardwarové akcelerace to není ono. Tron Legacy je ale spíše takovým demem, příběh končí někde ve třetině filmu.

Více o pozadí vzniku se dočtete na blogu Windows Team.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “Zákazníkům, vlastnící měsíční připojení, bude před tímto víkendem (11. a 12.) obnoven FUP limit.”

    Paráda, 10. mam zůčtovací období takže se mi limit obnovuje tak jako tak, to bude bezva užitečnej dárek 😀