Trumpbook? Exprezident Spojených států Donald Trump prý brzy spustí vlastní sociální síť

3
Donald Trump sociální síť
Donald Trump sociální síť
-
Zdroj: Shealah Craighead / White House

Donald Trump přišel o účty na sociálních sítích Twitter i Facebook. Twitter mu účet zablokoval natrvalo letos v lednu a na Facebooku stále najdete pouze Donalda Trumpa mladšího. Exprezident v té době naznačil, že zahájí přípravu sociální sítě, což e obecně bralo spíše jako vtip.

Trumpův asistent Jason Miller nyní pro televizní stanici Fox potvrdil, že Donald Trump spustí vlastní sociální síť během dvou až tří měsíců. Podle něj přiláká desítky milionů uživatelů. Současné sociální sítě jsou prý příliš levicové a alternativním a více pravicovým sítím (například Parler) se daří (pokud tedy nepočítáme jejich blokování velkými společnostmi). Miller konkrétně řekl „tohle bude nejžhavější služba mezi sociálními sítěmi“ („This is something that I think will be the hottest ticket in social media“).

Trump se ovšem bude potýkat i s vlastní úpravou zákona (Communications Decency Act’s Section 230), který částečně chránil internetové společnosti od zodpovědnosti za obsah nahraný uživateli. Trump navrhnul ochranu omezit, což mu ale nyní nemusí vyhovovat.

Jaké má Trump pro sociální síť technické zázemí je další neznámá. Vlastně není ani potvrzené, zda skutečně chystá reálnou službu, nebo o tom jen mluví. Pokud by měl již vymyšlený vhodný název, pravděpodobně by si někdo všiml koupené domény. Trump v byznyse často používá své jméno, ale Trumpbook, Titter ani Trumpgram mezi názvy zřejmě nefigurují.

zdroj: Deadline, Engadget

Trumpbook? Exprezident Spojených států Donald Trump prý brzy spustí vlastní sociální síť
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 7 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Duben je až za dva týdny 🙂 Na druhou stranu, čistě hypoteticky, kdyby něco takového opravdu spustil, mělo to úspěch a oslabilo to “monopol” fakebooku, bylo by to jedině dobře. Facebook stojí za prd a díky jeho monopolnímu tržnímu podílu není alternativa.