To to ale trvalo. První virtuální operátor v síti O2 nabídne LTE

3
SIM karta
Ilustrační foto (autor: PublicDomainPictures / Pixabay)
-
Zdroj: PublicDomainPictures / Pixabay

Už jsou to více než čtyři roky, co O2 do své sítě vpustil prvního „virtuálního operátora“. Uvozovky proto, že BleskMobil ve skutečnosti provozuje O2, kyslík také vlastní celou značku. Avšak marketing má na starost Czech News Center. I přesto BleskMobil zatím nepřinesl svým uživatelům možnost surfovat přes síť LTE. Nedokázal to ani Tesco Mobile, které O2 napůl vlastní s Teskem.

Prvním virtuálem v síti O2, který nabídne LTE, bude Emtéčko provozované společnosti Moraviatel. Firma na Facebooku tvrdí, že k aktivaci LTE dojde během března. Oficiální spuštění je naplánováno na 1. dubna. Už ale 1. března by měl na webu viset ceník s novými daty. Bude LTE za příplatek? Zlevní současná nabídka? To zatím nevíme.

Emtéčko aktuálně nabízí datové balíčky 100 MB za 100 Kč, 400 MB za 200 Kč nebo 1,5 GB za 299 Kč. Po vyčerpání se internet zpomalí. Volitelně lze balíček resetovat za 50, 99 a 149 Kč.

V síti O2 působí virtuální operátoři BleskMobil, Emtéčko, Mobil od ČEZ, OpenCall, Tesco Mobile a Vinatel. Přístup k LTE není důležitý kvůli potenciálně vyšší rychlosti, ale hlavně díky lepšímu pokrytí. Virtuálové zatím dosáhnou jen na 3G, a to je na spoustě míst nedostupné. Kvůli tomu je venkov často odkázán na GPRS nebo EDGE, což je v roce 2017 ostudné.

To to ale trvalo. První virtuální operátor v síti O2 nabídne LTE
Ohodnoťte tento článek!
4 (80%) 1 hlas

3 KOMENTÁŘE

  1. LOL 400MB za 200,- nebo 1,5GB za 299,- – to prosurfuje s dnesními MB stránkami člověk za jeden večer, popřípadě shlédne za ten večer pár videí. Opravdu, operátoři jsou nenažraný ubožáci… Vždyť mám od RIO media optiku 100/100Mbps, samozřejmě neomezeně, protože žiju v roce 2017 skoro za tu cenu, co ti naši směšní operátoři.