Tržní podíl IE stále klesá

0

Podobně jako tomu bylo v říjnu, i tentokrát se dle statistik Net Applications celosvětový podíl Internet Exploreru snížil o více než jedno procento. Nakonec mu patřilo 63,62 % trhu. Zhruba 23 % lidí bohužel stále používá po všech stránkách zoufale zastaralý IE6, jehož uživatele se Microsoft urgentně snaží donutit k aktualizaci na novější verzi.

Největší konkurent redmondského prohlížeče, Firefox, si naopak polepšil z 24,07 % na 24,72 %. Poměrně zásadní hranice 25 % tedy zatím prolomena nebyla, velmi pravděpodobně se tak stane právě v prosinci. Uvidíme také, nakolik zamíchá kartami vydání verze 3.6. Protože se ale jedná spíše o minoritní update, vývoj růstu Firefoxu zásadnějším způsobem ovlivní jen těžko.

Po mírném nárůstu zaznamenalo Safari, které je oblíbené především na své domovské platformě, pokles z 4,42 % na 4,36 %. Jak sami vidíte, jde pouze o nepatrný rozdíl.

Google může být docela spokojený, neboť Chrome si dokázalo udržet svoje slušné tempo a směřuje stále vzhůru. Pro sebe si z koláče ukouslo 3,93 %. Pokud mu bude přát štěstí, sesadí brzy ze třetí pozice Safari.

Podíl Opery na trhu s prohlížeči povyrostl z 2,17 % na 2,31 %. Verze 10.10 se zajímavou a diskutovanou technologií Unite přišla teprve na konci listopadu – myslíte si, že se díky ní podaří Opeře upoutat v prosinci pozornost více uživatelů? To se dozvíme opět za měsíc v rekapitulaci.

Zdroj: FavBrowser.com

Tržní podíl IE stále klesá

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Hledal jsem emailového klienta na netbook (na velkém používám Outlook 2007,bohužel mám jen jednu licenci) a zjistil jsem, že Thunderbird je nepoužitelný, protože se neumí (a prý nikdy umět nebude) připojit k Hotmailu. Vyzkoušel jsem tedy Windows Live Mail a zjistil jsem, že to je přesně to, co jsem hledal, jednoduchý rychlý klient s neomezeným množstvím schránek a s RSS čtečkou, víc nepotřebuji. Nastavení emailu bylo otázkou pár vteřin, nastavilo se to samo po zadání adresy a hesla. Takže Thunderbird je možná dobrý klient, ale dokud nebude umět všechny maily, je k ničemu.

  2. Lidi mám problém, mám normální mail na Seznam.cz a když si nainstaluji Thunderbird 3 tak zadám mail, heslo apod. vše jede ok, ale nejde mi poslat email nevím proč či jak to přenastavit, takže pls help díky moc. Jinak když mi to vyhledává příchozí poštu server mi to (imap) tak smtp mi nenajde zabezpečení a prostě nevím jak na to. Díky.