Tucet novinek pro OneDrive. Náhledy souborů, přednáší sdílení, nové aplikace

Následuje dlouhý seznam toho, co Microsoft chystá v souvislosti s OneDrivem. Není toho málo.

0
OneDrive
OneDrive

Microsoft si pro konferenci Ignite ponechal vícero oznámení. Nemálo se jich dotýká OneDrivu, byť řada z nich potěší pouze podniková prostředí. První odhaluje nám již známou funkci zpřístupňující ve správci souborů složky a soubory uložené jen v cloudu. Tato funkce bude součástí Windows 10 Fall Creators Update, jehož distribuce začne 17. října. Co jsme nevěděli?

Ve finále se budou ve správcích souborů zobrazovat náhledy více než 270 typů souborů, ačkoli nebude nainstalována příslušná aplikace, pomocí které byste soubory otevřeli.

Více z Ignitu: Microsoft za rok vydá Office 2019

Příjemnější bude používání OneDrivu na webu. Čistší a intuitivnější prostředí vám napoví, které složky nebo soubory jsou nové. V organizacích, kde více lidí spolupracuje na různých dokumentech, se to může hodit, u jednotlivců pak méně. Vedle souborů např. uvidíte popisek informující o tom, že někdo daný dokument právě upravuje.

Nový dialog pro sdílení (foto: Microsoft)
Nový dialog pro sdílení (foto: Microsoft)

Pro případy selhání bude určena nová funkce pro obnovu obsahu. K webové verzi se pak vztahují další vylepšení. Když klepnete na dokument, otevře se rovnou v režimu pro úpravy, tj. v jedné z aplikací Office Online. Uvidíte též náhledy obsahu archivů, obsah bude možné i rozbalit. Týká se to však pouze archivů typu ZIP.

V rámci Office 2016 za několik měsíců obdržíme nový dialog pro sdílení. Nastavení bude jednodušší, takže uvidíte, s kým soubory sdílíte a zda je mohou tito lidé upravovat. Tyto dialogy se objeví též na webu a ve OneDrivu pro Windows a macOS. Pro osobní sdílení bude možné překonat požadavek, aby druhá osoba disponovala účtem Microsoft. Místo toho OneDrive vygeneruje bezpečnostní kód, jenž přístup k datům umožní bez online účtu.

Obnova obsahu v cloudovém úložišti (foto: Microsoft)
Obnova obsahu v cloudovém úložišti bude sofistikovanější (foto: Microsoft)

Výrazného předělání by se měly dočkat mobilní klienty pro OneDrive. Na mobilech i počítačích by se měla zobrazovat nová oznámení o tom, že někdo upravuje vámi sdílený soubor. Dále platí, že klient pro OneDrive bude přibalený k Office pro macOS. Tolik novinkám pro spotřebitelský trh. Data vydání Microsoft ve většině případů úspěšně zamlčel. Více informací najdete na blogu OneDrive.

Ohodnoťte tento článek!