Tučný dárek pro Kindly. Amazon připravil své první tučné písmo Ember Bold

0
Nevíte, jaký model Kindlu máte? Mrkněte sem.

Kromě toho, že otevřel unikátní obchod bez pokladen, vydal Amazon před pár dny nový software pro e-čtečky Kindle. Verze 5.8.7 obsahuje na seznamu pouze jednu novinku, je ale z ranku těch zajímavějších. Ne každý den vám totiž čtečka nabídne nový typ písma. Zásadní byl v tomto ohledu červen 2015, kdy Amazon s novým Kindlem Paperwhite představil patkové písmo Bookerly. Není výstřední a bylo navrženo pro co nejpříjemnější čtení.

Kindly dostaly další typ písma
Kindly dostaly další typ písma

Aktuální novince předcházelo na jaře písmo Ember, které je oproti Bookerly naopak bezpatkové. Opět jej navrhl Dalton Maag a bylo uvedeno spolu s Kindlem Oasis. To by na delší čtení mělo být méně vhodné a na pohled není ničím výjimečné nebo zajímavé. Kdo ale chce alternativu, má ji. Dostáváme se k čerstvému softwaru 5.8.7, jenž obsahuje Ember Bold, tedy tučnou verzi na jaře uvolněného písma.

Vhodné bude pro ty, kdo mají potíže se zrakem. Tučné písmo přitom v nabídce Kindlů chybělo. Vaše e-čtečka by se měla zaktualizovat automaticky, případně můžete provést okamžitou manuální instalaci. Nejstarším podporovaným Kindlem, který dostal aktuální software i s novým písmem, je opět druhý Kindle Paperwhite. V rodině Kindle jde o šestou generaci zařízení.

Nové písmo Amazon Ember Bold
Nové písmo Amazon Ember Bold

Tučný dárek pro Kindly. Amazon připravil své první tučné písmo Ember Bold

Ohodnoťte tento článek!