TVprogram.cz má bezplatný rekordér pořadů. Ty si pak můžete streamovat nebo stáhnout

0

Největší online televizní program testuje novou funkci pro nahrávání pořadů. Na tv.sms.cz si můžete po registraci a ověření pomocí SMS nechat nahrát libovolný budoucí nebo právě běžící pořad a ten po skončení stáhnout nebo přehrát přímo na webu.

Na podobném principu loni fungoval grabuj.cz, ale kvůli tlakům televizí svůj provoz ukončil. ČT, Nova a Prima na Grabuj útočily za to, že neplatí za licence. Grabuj se bránilo tím, že funguje jako videorekordér. Uživatelé, kteří platí koncesionářské poplatky, mají právo si uchovat kopii pro vlastní potřebu. Nemusí k tomu ale kupovat stolní rekordér, nýbrž využijí jeho online variantu.

Na tv.sms.cz to funguje úplně stejně. Můžete nahrávat jednotlivé pořady, případně nastavit oblíbené, jejichž nové díly se vám budou archivovat automaticky. Bezplatně vám služba uchová 20 nahrávek po dobu jednoho měsíce.

Služba má v katalogu 582 stanic (českých i zahraničních) s programem až na 12 dní dopředu. Funkce nahrávání je ale dostupně jen u volně šířených stanic z DVB sítí. Takže tam najdete všechny ČT, Novy (mimo Sport), Primy, Barrandov atd., ale HBO, Discovery, Eurosport nikoliv.

 

Pořady se nahrávají ve formátu VP8 při rozlišení 640 px na šířku (výška závisí na poměru stran, datový tok tokolo 750 kb/s), zvuk je mono ve formátu Vorbis (64 kb/s, 22 kHz), obojí je uloženo v kontejneru WebM. Služba v tuto chvíli nestíhá a streaming přímo na webu se seká i na rychlém připojení. Stahování pořadů je také dost pomalé (do 200 kB/s).

PS: Nahrávky počítají se změnou oproti EPG. Proto záznam začne o 10 minut dříve a skončí o 10 minut později, než je uvedeno v programovém průvodci.

TVprogram.cz má bezplatný rekordér pořadů. Ty si pak můžete streamovat nebo stáhnout

Ohodnoťte tento článek!
2 (40%) 1 hlas/ů