Tvůrce sociální sítě Orkut říká Hello. Pomůže hledat lidi se stejnými zájmy

0

Na sociální síť Orkut patrně mnoho z vás vzpomínky nemá žádné. Byla v provozu od 22. ledna 2004 a jejím vlastníkem byl Google, pojmenována však byla po svém tvůrci. Orkut Büyükkökten na síti pracoval jako na nezávislém projektu. Popularitu si Orkut nezískal celosvětově, jeho hlavními útočišti byly Brazílie a Indie. Proto byl později spravován brazilskou pobočkou Googlu. Internetový gigant se jeho existenci rozhodl ukončit k 30. září 2014.

Je rok 2016 a Orkut Büyükkökten to zkouší znova – a s ním pár dalších lidí, kteří rovněž dříve pracovali pro Google. Nový projekt je opět online sociální síť a nazývá se prostě Hello. Řekl bych, že se podobá Tinderu. I na Hello hledáte nové kontakty, tentokráte ale máte na výběr více možností než jen tlačítka líbí a nelíbí. Hledáte podle zájmů, takže si snáze najdete někoho, s kým si budete moct zajít na film, projet se na kole atp.

Aby vás ostatní mohli identifkovat, zvolíte si jednu ze stovky persón. Na rozdíl od Tinderu ale můžete prostřednictvím Hello sdílet obsah. Komunikace není zaměřena jednostranně, lze možné chatovat ve větších skupinách. Jak dobře to celé funguje, vám neprozradím. Hello je totiž zatím v pilotní provozu k dispozici jen v několika zemích a Česko mezi ně nepatří. Aplikace jsou k dispozici pro iOS a Android, právě na nich to stojí. Webová verze sítě neexistuje.

Zdroj: Hello.com via TWCN Tech News

Tvůrce sociální sítě Orkut říká Hello. Pomůže hledat lidi se stejnými zájmy

Ohodnoťte tento článek!