Tvůrci Angry Birds se nebudou soudit s parazity. Nabídnou jim partnerství

0

Finské herní studio Rovio má kromě počítání milionů dolarů za herní sérii Angry Birds ještě dvě starosti. Jednak se chce profilovat i jinak než tvorbou naštvaných ptáků. Proto také plánují hry pro konzole a PC a pořád se ještě mluví o filmu. Druhým úkolem je vypořádání se s pijavicemi, které ždímají značku Angry Birds místo Rovia.

Problém se týká především Číny, kde je hra obrovsky populární. A proto v zemi, která se nebojí cokoliv zkopírovat, už vznikla řada neoficiálních obchodů a také velký zábavní park.

Šéfové finského studia s tím nemají problém, je to pro ně bezplatná reklama. A místo aby se s parazity soudili, což nakonec stejně nic nevyřeší, raději se s nimi chtějí domluvit. Rovio si z čínských obchodů a parků nadělá své franšízy, řekne jim, jak značku používat, prodávat, bude jim dodávat originální zboží a navrch i reklamu ve hrách.

Mluví se také o výhodách pro fanoušky. Ti by nakupováním u oficiálních prodejců mohli získat exkluzivní herní bonusy.

Rovio má smělé plány. V příštím roce chtějí mít Finové v Číně už 100 obchodů, první oficiální mají vznikat už za měsíc v Šanghaji. Otázkou je, jestli série Angry Birds zůstane takovým hitem i nadále, nebo značka do příštího roku vyčpí.

 

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!