Tvůrci antiviru avast! mění jméno

0

Na československý trh přišel dnes velmi populární program avast! antivirus již v roce 1989. Od té doby samozřejmě uplynulo hodně vody a nedávno vyšla zbrusu nová pátá řada. S ní přišlo nové logo programu a dne 1. června 2010 došlo také na název společnosti.

Z průzkumu provedeného mezi uživateli úspěšného antiviru se zjistilo, že většina lidí značku avast! dobře zná. Název výrobce, tedy ALWIL Software, si však dokázala správně zařadit pouze malá část účastníků průzkumu.

Nové jméno společnosti, AVAST Software, by mělo přispět hlavně k usnadnění identifikace programu. Nutno podotknout, že podobný krok udělala pro lepší přehlednost před dvěma roky společnost Grisoft, když se přejmenovala na AVG Technologies.

Zdroj: Tisková zpráva

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Místo nejlepší bych asi volil spíše adjektivum nejpoužívanější, protože na webu Microsoftu je velice velké množství postupů, návodů a tipů, jak něco nastavit, opravit apod., ale na to Google docela kašle, kdežto takový Bing vám podá výsledky (kdo by to byl čekal 🙂 i z jejich webu, takže můžete dostat kvalitní informace přímo z centra podpory Microsoftu a ne od nějakého blogera z Ugandy… A když tam nic nenajde, pak projde zbytek Internetu takřka stejně jako Google.