Tweet Button: I Twitter má své tlačítko „Like“

0

Twitter se inspiroval u Facebooku a na webu se teď asi často budeme setkávat s dalším magických tlačítkem – Tweet Button. Funkce je podobná jako u Facebook Like, pod zajímavým článkem klepnete na tlačítko a upozornění se odešle na vaši zeď – pardon – do Twitter streamu. Prosté sdílení odkazu už fungovalo nyní, jenže pouze s doplňky třetích stran (i my jej máme pod každým článkem). Tweet Button je oficální a trochu jiný. Mrkněte na video.

Konečně se reálného využití dočkal zkracovač adres t.co. Pokud má zdrojový web profil na Twitteru, po odeslání tweetu vám nabídne jeho sledování (funkce follow). A aby byl Facebook okopírován dokonale, nechybí ani počítadlo klepnutí. Na rozdíl od Like ale můžete ovlivnit výsledný příspěvek a doplnit další informace.

Na webu twitter.com/tweetbutton naleznete generátor tlačítka (můžete nastavit pozici počítadla, zobrazovaný text, URL, …), pokud chcete tlačítko ovlivnit více, podívejte se na dokumentaci API pro sdílení.

Zdroj: Twitter blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Jenže Google se Javou nikde nechlubí, vlastní si vytvořil vlastní prostředí (pod licencí Apache), které je s Javou kompatibilní (lze použít stejné vývojářské nástroje), ale výsledek se převádějí na svůj vlastní kód.

    Tohle zdaleka neni pravda. Spoustu veci v Jave normalnich proste do dalviku nedostanete.