TweetDeck byl včera hacknut a dočasně odstaven kvůli teenagerovi

0

Nešťastný den včera nezažilo pouze Feedly, které podlehlo masivním útokům DDoS. Útočníci od něj požadovali výkupné, zatímco provozovatelé TweetDecku by vám pověděli úplně jiný příběh. V populární aplikaci pro náročnější uživatele Twitteru byla nalezena díra. Potenciálním útočníkům dovolovala vzdáleně spouštět javascriptový kód.

Tip: RSS čtečka Feedly pod DDoS útokem. Pachatelé požadují výkupné

Všechny verze aplikace byly dočasně vyřazeny z provozu. Nyní je už vše v pořádku, díru vývojáři zalepili a TweetDeck opět normálně běží. Včera ve večerních hodinkách provozovatel oznámil, že by se uživatelé pro plnohodnotný účinek nápravy měli odhlásit a přihlásit. Současně potvrdil, že oprava funguje přesně tak, jak bylo zamýšleno.

 

Řada uživatelů hlásila, že útoky se projevovaly v nevinné rovině. V prohlížečích vyskakovaly různé hlášky, viz níže, ale nic vážného se nestalo. Někdo pak přišel na to, jak automaticky retweetovat příspěvky bez přičinění uživatele. Jeden tweet získal během 20 minut přes 40 000 retweetů. Na chybu narazil 19letý mladík z Rakouska.

Veřejně na ni upozornil účet @TweetDeck, čímž o ní dal bohužel vědět celému světu. Několik hodin poté se prohlížeče uživatelů začaly plnit hláškami. Ve vyjádření pro The Verge mladík popírá, že by informaci zveřejnil úmyslně s tím, že by jí chtěl někoho poškodit. Útočníci však potenciálně mohli ovládnout něčí účet.

via The Verge 1 | 2
The Daily Dot | BuzzFeed

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Takže můžeme očekávat smršt NV karet ve stylu na 1000 způsobů ořezaná GK110. Předpokládám sice že výtěžnost tak velkého čipu pořád nemusí být úplně nejlepší, přesto se tam jistě najde dost čipů zcela funkčních. Vyplatí se Nvidii prodávat tak drahý čip v takových kartách ? U GK104 nebylo potřeba polemizovat. To byl malej čip s velkým vejvarem, ale GK110 je přece jiná liga. A cenově se bude muset NV přizpůsobit cenám Radeonů.Teď už musí.

  2. Jen bych autora opravil, ze 760 Ti bude spis pripominat 670 protoze bude mit 1344 stream procesorů ale oproti 660Ti bude mit 256bit zbernici jako 760. Teda pokud budou chtit aby byla rychlejsi nez 760 😉