Tweetro bude zpoplatněno, výjimku od Twitteru nedostane

0

Minulý týden jsme psali o tom, do jakých problémů se dostalo Tweetro. Klient pro sociální síť s Ptákem štěbetálkem v logu nedostal pořádně příležitost, aby se předvedl. Krátce po uvedení Windows 8 používanost aplikace stoupla natolik, že dosáhla limitujícího počtu volných tokenů. Ve Windows Store prozatím neexistuje příliš mnoho klientů pro Twitter, především ten oficiální chybí a podle všeho ho spatříme až za několik měsíců.

Původní zpráva: Tweetro už ve Windows Store nehledejte. Překročilo limit počtu uživatelů

Zmíněný limit je součástí nových striktních pravidel, které Twitter již nějakou dobu zavádí. Vztahuje se na všechny klienty třetích stran, čímž jim efektivně znemožňuje existovat. Zhruba sto tisíc uživatelů se stalo nepříjemným limitujícím faktorem i pro Tweetro. Jeho autoři se rozhodli situaci řešit přímo s Twitterem. Odpověď již obdrželi a nezní příliš pozitivně. Více tokenů nedostanou, výjimku jim provozovatel sítě neudělí.

Tweetro bylo dříve donuceno stáhnout se z Windows Store. Po krátkém jednání zbývá autorům jediná možnost. Klienta do obchodu vrátí, bude avšak zpoplatněný. Tím se aplikace stane exkluzívnějším zbožím. Zaplatit za ni budou muset i ti, kdož nyní používají Tweetro zadarmo, jinak jim bude odepřen přístup ke službě. Nadále platí, že aplikaci bude používat jen omezený okruh uživatelů, alespoň na tom autoři něco málo vydělají.

 

Proč Twitter restrikce zavádí? Jeho zdůvodnění je prosté. Nevidí prý důvod, aby třetí strany kopírovali funkcionalitu, kterou Twitter v základní verzi nabízí. Jenže jak sami víte nejlépe, tito klienti nabízí obvykle mnohem víc funkcí a často i zajímavější podání. Ironií je, že pro Windows 8 navíc žádný oficiální klient neexistuje. Můžete zde využít nepřehlednou integraci v rámci zabudované aplikace Lidé, nebo web.

Tweetro se prý provozovateli sítě nezdá natolik unikátní, aby si zasloužilo výjimečné zacházení. Za několik týdnů proto spatříme ve Windows Store zpoplatněnou edici aplikace.

Tweetro pro Windows 8

Zdroj: Windows Observer via Neowin

Ohodnoťte tento článek!