Tweetro+ nastupuje do Windows Store. Klient pro Twitter stojí 200 Kč

0

Twitter dosáhl svého, když se rozhodl zničit živý a fungující ekosystém, který kolem něj vzkvétal. Většina uživatelů této sociální sítě sice používá webové rozhraní, eventuálně oficiálního klienta, jenže relativně úzké skupině uživatelů tyto varianty vyhovovat nemusí a zřejmě nikdy nebudou. Velkým problémem se pak stávají platformy, pro něž žádný oficiální klient neexistuje. To je také případ Windows 8. Tento systém se zatím prodává velmi dobře a Tweetro nedávno narazilo na restriktivní podmínky Twitteru.

Předchozí zpráva: Tweetro bude zpoplatněno, výjimku od Twitteru nedostane

Třetí strany mohou využít omezený počet prostředků, z čehož plyne, že aplikaci nikdy nemůže využívat více než zhruba sto tisíc uživatelů. Tweetro tohoto limitu po uvedení Osmiček dosáhlo velmi rychle. Není divu, zejména když pro tento operační systém zatím neexistuje oficiální klient. Tedy, pro desktopový režim přirozeně ano, ale v Metru ho nenajdete. Do patové situace se dostávají zejména majitelé Windows RT, kteří desktopové aplikace instalovat nemohou, ani kdyby chtěli.

 

Po neúspěšném jednání s provozovateli sociální sítě zbyla autorům Tweetro jediná možnost. Mohli buď práci pověsit na hřebíček, nebo aplikaci uvést do Windows Store znovu, tentokrát ale za poplatek. Rozhodli se pro druhou variantu a s potěšením vám můžeme oznámit, že Tweetro se vrátilo. Tentokrát se nazývá Tweetro+ a – teď si raději sedněte – zaplatíte za něj 200 Kč (9,99 dolaru). Přemrštěná cena je nicméně oprávněná.

Pomůže aplikaci udržet exkluzívní. Dokud byla zadarmo, mohli ji používat každý a volné prostředky byly vyčerpány příliš rychle. Nyní bude zřejmě dlouho trvat, než si klient najde svých sto tisíc uživatelů. Ti ovšem budou za své peníze očekávat kvalitu a opravdu nadstandardní servis. Ačkoli situaci nezpůsobili tvůrci aplikace, sami na to budou trochu doplácet.

Přeci jen, naplnit očekávání z nákupu tak drahého programu, nebude vůbec snadné. Takhle drahé nejsou dokonce ani hry pro Windows 8. Takoví naštvaní ptáci stojí 100 Kč. A je bereme jeho poměrně drahou aplikaci, díky níž ovšem zažijeme spoustu hodin zábavy. Jenže ani těch 200 Kč není běžná cena za Tweetro. Na oficiální stránce visí přeškrtnutá cenovka 12,99 dolaru. Po dvou týdnech bude tedy již tak vysoká cena ještě navýšena.

Tvůrci tím částečně demonstrují proti praktikám Twitteru. Kdyby po nátlaku médií a uživatelů změnil podmínky, klidně by prý aplikace opět zpřístupnili zadarmo. Tweeetro+ naleznete ve Windows Store. Pro srovnání, že desktopový MetroTwit Plus vás vyjde na více než 15 dolarů, Tweetbot pro OS X pak na 20 dolarů. Vysoká cena je bohužel nevyhnutelná a na vině je samotný Twitter.

Tweetro pro Windows 8Zdroj: Neowin

Ohodnoťte tento článek!