Twitter: 50 milionů zpráv za den

0

Zatímco v roce 2007 se „twítovalo“ pouze 5000 krát za den, v roce 2008 to již bylo 300 000 zpráv denně. Rok 2009 byl neméně úspěšným rokem, kdy statistické mechanismy Twitteru zaznamenaly ohromných 2,5 milionů krátkých štěků za den! Astronomický růst se nezastavil, počátkem letošního roku vzrostlo číslo na hodnotu 35 milionů a k dnešnímu dni můžeme zaznamenat až 50 milionů zpráv za den.

Kupeckými počty dojdeme k závěru, že to znamená 600 příspěvků za sekundu. Rovněž si povšimněte výrazného zvýšení aktivity na počátku roku a dnešním dnem, rozdíl 15 milionů není rozhodně zanedbatelný a pokud by tohle tempo vydrželo až do konce roku, bude počátkem roku 2011 přibývat denně 125 milionů nových informací. A to není málo.

Twitter se hodně snaží srovnávat s Facebookem, který má denně 60 milionů příspěvků od svých uživatelů. Růst Twitteru je ale podle všeho neuvěřitelně strmý a tak se dá očekávat, že letos Facebook s přehledem překoná. Co preferujete vy? Dáváte přednost dnes velmi módnímu Facebooku, či raději preferujete více v ústraní Twitter?

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!