Twitter analyzuje přihlášení. Lépe se tak ubráníte nechtěnému přístupu k účtu

0

Bezpečnost na prvním místě, tak zní aktuální heslo Twitteru. První ze dvou novinek vám umožní za lepších podmínek obnovit zapomenuté heslo. Pod lepšími podmínkami si představte, že instrukce pro reset hesla vám nemusí přijít pouze na e-mail, ale také na mobil formou textové zprávy. Ze dvou možností si vyberete a dále postupujete podle popsaného postupu.

Prozatím SMS využijete pouze v aplikacích pro iOS a Android. Zvyšuje se šance, že i když jednu možnost nebudete moct použít (zapomenete změnit telefonní číslo, případně e‑mailovou adresu), druhá bude stále k dispozici. Patrně více potenciálního užitku uživatelům přinese zaznamenávání podezřelých pokusů o přihlášení.

 

Riziko používání stejného hesla spočívá v tom, že když ho útočníci vydolují z jedné služby, mohou jej použít pro vstup do vašeho účtu ve službě jiné. Proto Twitter vyvinul systém, který analyzuje přihlášení. Pokud se přihlásíte z ČR, tak jako tisíckrát předtím, a o půl hodiny později z Uzbekistánu, bude takový pokus považován za podezřelý.

Analyzováno bude také zařízení, z něhož bude přihlášení iniciováno. Pokud bude vstup vyhodnocen jako podezřelý, zeptá se vás Twitter na bezpečnostní otázku. Odpověď byste měli znát pouze vy. Současně budete o pokusu informováni e-mailem. Kdyby se vám někdo dobýval do účtu, hbitě tak změníte heslo.

Twitter analyzuje přihlášeníTwitter analyzuje přihlášení | Foto: Twitter

Zdroj: Twitter Blogs

Ohodnoťte tento článek!