Twitter chystá velkou změnu – do limitu 140 znaků už nebude počítat obrázky ani jména

0

Omezení Twitteru na 140 znaků je jeho výhodou i nevýhodou. Na jednu stranu – kdo má číst dlouhé příspěvky lidí, kteří se neumí vyjádřit stručně. Na tu druhou, občas už příspěvek zkrátit smysluplně nejde a chybí třeba jediný znak. Odmazáváme tak mezery, zkracujeme slova…

Twitter už od příštího týdne (přesněji od 19. září) nebude do limitu 140 znaků počítat vložené obrázky ani uživatelská jména, na která v příspěvku reagujete. Twitter, ale i jiné sítě, svými novinkami často své staré uživatele spíše naštvou, toto je ovšem jednoznačně dobrá zpráva. Kromě obrázků nebude započítávat ani vložení animovaného gifu nebo ankety. Zřejmě to bude fungovat jen při vložení obrázku přímo přes Twitter, odkaz na Instagram (vlastněný konkurenčním Facebookem) se počítat samozřejmě bude.

Před čtyřmi lety přitom provedl opačný krok, kdy vložení obrázku znamenalo zkrácení limitu o další dva znaky. Po trochu bláznivém zvažování uvolnění limitu na 10 000 znaků se vedení Twitteru odhodlalo ke změně, kterou rozhodně vítáme. Snad ji nebudou uživatelé zneužívat @vyjadřováním @se @v @neexistujících účtech. Takže díky, teď prosím ještě zprovoznit české trendy a hlavně neměnit posloupnost řazení tweetů.

 zdroj: The Verge

Ohodnoťte tento článek!