Twitter chystá záložky. Příspěvky si tak soukromě uložíte do osobní knihovny

Proč to tady nebylo už dřív?

0
Twitter
Twitter
-
Zdroj: Twitter / Cnews

Co děláte, když se chcete později vrátit k některým příspěvkům na Twitteru? Můžete si odkaz uložit do záložek v prohlížeči, často ale lidé položky označují srdíčkem. Mezi označením, že se vám něco líbí, a seznamem položek pro pozdější zpracování je ovšem rozdíl. Twitter proto chystá funkci, která doplní chybějící možnost s tweety pracovat soukromě později, takže vytvoří systém záložek.

V tuto chvíli podle ukázky tlačítko v mobilní aplikaci, které sloužilo pro sdílení obsahu prostřednictvím soukromý zpráv, bylo nahrazeno nabídkou. Její součásti je právě možnost sdílet příspěvek v soukromé zprávě, nově se však zde prezentuje také možnost přidat tweet k záložkám. Vlastní systém záložek na Twitteru oznámila jeho zaměstnankyně Jesar Shah.

Rozdíl mezi srdíčky a záložkami bude z velké části spočívat mj. v tom, že záložky budou ryze osobní, takže do vaší knihovny záložek nikdo neuvidí. Autoři a autorky tweetů jsou naproti tomu upozorněni, pokud jejich příspěvek označíte srdíčkem. Typicky je pak tato akce viditelná také ostatním na Twitteru. Sociální síť teď dokonce pro oživení každému ukazuje, co si „oblíbili“ lidé z jejich sociálních kruhů.

Uvedenou ukázku berte s rezervou. Jedná se o raný prototyp, proto ve výsledku záložkový systém může a velmi pravděpodobně bude vypadat aspoň trochu odlišně než dnes.@jesarshah

Ohodnoťte tento článek!