Twitter dovolí svým zaměstnancům pracovat z domova … už napořád

Twitter řekl svým zaměstnancům, že mohou pracovat z domova už napořád, pokud budou chtít. I po skončení pandemie tak společnost ponechá svým lidem určitou volnost, která se podle všeho vyplácí. Samozřejmě pokud je povaha jejch práce taková, že práci na dálku umožňuje.

1

Společnost ve zprávě uvedla, že byla jednou z prvních, která kvůli pandemii práci na dálku umožnila, ale rozhodně nebude jednou z prvních, které budou vyžadovat návrat do kanceláří. Pokud je potřeba jejich přítomnost, nebo pokud chtějí být v kanceláři, bude jim to umožněno.

Oficiálně začali lidé z Twitteru pracovat z domu od března, hned na počátku pandemie. Následovaly i další technologické společnosti, jako jsou Microsoft či Amazon. Mluvčí Twitteru již tehdy pro BuzzFeed prohlásila, že společnost poté zřejmě již nebude stejná.

Tip: Zakladatel Twitteru věnuje na boj s koronavirem témeř třetinu svého jmění

Až na malé výjimky se ale kanceláře Twitteru neotevřou dříve než v září a až do konce roku neproběhnou žádné akce, na kterých je vyžadována osobní přítomnost. Jack Dorsey (CEO Twitteru) nastínil ideu větší práce z domova již koncem minulého roku, dávno před pandemií koronaviru. Nelíbilo se mu totiž, že většina zaměstnanců je z jednoho města – San Francisca.

Jack Dorsey: “Our concentration in San Francisco is not serving us any longer, and we will strive to be a far more distributed workforce, which we will use to improve our execution.”

Také Facebook uvedl, že koncem roku již dovolí většině zaměstnanců pracovat z domova. Naopak Alphabet (Google) není tak benevolentní a jeho zaměstnanci mohou očekávat postupný návrat do práce od června.

zdroj: buzzfeednews

Twitter dovolí svým zaměstnancům pracovat z domova … už napořád
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

1 komentář