Twitter hlásí 190 milionů uživatelů a nabídne zkracovač URL

0

Výkonný ředitel Twitteru prozradil, že populární mikroblog navštěvuje 190 milionů uživatelů měsíčně. Ti pak každých třicet dní napíšou přes 65 milionů příspěvků. První číslo ale neodráží přesný počet registrovaných uživatelů, ale jen unikátní návštěvníky. Dick Costolo totiž tvrdí, že spousta lidí ani netweetuje, ale pouze čte kanály ostatních. Čísla ale narostla, v dubnu se chlubili 180 miliony návštěvníky a 50 miliony příspěvků měsíčně.

Zkracovač bit.ly (via @liborkriz)

V té době také konečně přišli s nápadech vytvořit vlastní zkracovač adres. Zatímco většina externích klientů už nějaký používá (bit.ly, is.gd, goo.gl apod.), na oficiálním webu Twitter podobná funkce chybí. Přitom je pro psaní stěžejní. Do 140 znaků se mnohdy adresa některých stránek ani nevleze. Twitter používal zkracovač pouze v soukromých zprávách, ale v běžných příspěvcích ne. Nová podoba se však začíná rýsovat. Mají zaregistrovanou doménu t.co, což snad je snad nejkratší adresa, jakou podobné služby nabízejí.

Zatím je pouze ve fázi testování zaměstanci firmy, ale do veřejného provozu by se měla dostat co nevidět. Podle všeho to vypadá, že zkrácení se použije pouze na oficiálním webu a to jen při překročení limitu 140 znaků. O zahrnutí do API nemluví. Taková adresa pak můžete vypadat takhle http://t.co/DRo0trj oproti plné http://www.amazon.com/Delivering-Happiness-Profits-Passion-Purpose/dp/0446563048/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=books&qid=1275966329&sr=8-1%22

Zdroj: Twitter, TechCrunch

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Je to traparna. Vsechno co tam vidim se uz davno na Steamu prodavalo v akci za 2-5 Euro, pripadne v nejakem megapacku za 10-15 Euro. Jinak receno za cenu 1-2 mesicnich poplatku mam na disku v podstate vsechny hry co nabizeji a bez nejakeho blbeho DRM.