Twitter konečně vydal aplikace pro tablety s Androidem. Tak trochu…

0

Twitter a tablety, to stále nejde dohromady. Aplikace pro iPad stále neuvěřitelně plýtvá místem, na tu pro Android jsme museli čekat několik let. Včera konečně vyšel klient optimalizovaný pro velké obrazovky, ale Twitter jej zatím nabízí exkluzivně pouze pro jediný (!) tablet, a to Samsung Galaxy Note 10.1 ve verzi 2014. Brzy se dočkají i další tablety Samsungu a do konce roku budou podporovány všechny placky s Androidem.

Twitter na tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 (2014)
Twitter na tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 (2014)

Novinka tedy vyšla ve spolupráci se Samsungem, a je proto připravená i na specifické ovládací prvky pro řadu Note se stylusy. V první řadě může Twitter fungovat vedle dalšího okna, například prohlížeče. Z toho pak můžete do Twitteru nasypat obrázky, zkopírovat text, odkazy apod. Pomocí pera pak můžete vyfocené obrázky před sdílením ještě upravit, dokreslit jim legrační bubliny a další blbinky.

 

Twitter pro tablety dostane i nový widget, ale všichni jsme nejvíce zvědaví na samotnou velkou aplikaci. Ta by měla lépe využít větší prostor, v režimu na šířku dokáže zobrazit i více sloupců. Po kliknutí na tweet tak například uvidíte vložený obrázek, video, náhled článku nebo konverzaci s ostatními twitteristy. Zatím ale nic nenasvědčuje tomu, že si sloupce budeme moci upravit sami ve stylu klientů třetích stran.

Zdroj: Twitter

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář