Revoluce na Twitteru je zde. Místo 140 znaků jich můžete napsat 280

0
Twitter
Twitter

Po šesti týdnech testování se Twitter rozhodl zdvojnásobit limit pro psaní příspěvků (skoro) všem uživatelům. Změna proběhla včera v noci, tweety o 280 znacích již můžete psát i vy. Limit 140 znaků ale zůstal u japonštiny, korejštiny a čínštiny, protože díky jejich abecedám se do takových tweetů vejde až dvakrát tolik informací než do angličtiny.

Dříve dosáhlo plných 140 znaků hned 9 % všech anglicky psaných tweetů. S posunutím laťky jich na plných 280 dosáhlo jen 1 %. Twitter navíc zjistil, že podstatu sítě to nijak nezmění, delších příspěvků nebude o moc víc. Zvýšení limitu pomůže jen v některých případech. Během testu se ukázalo, že nad 140 znaků mělo jen 5 % tweetů a jen 2 % byla nad 190 znaky.

Twitter slibuje, že bude i nadále naslouchat zpětné odezvě uživatelů a síť stále vylepšovat. Třeba se tak po 11+ letech konečně někdy dočkáme i možnosti upravit příspěvek po nasdílení. Všechny ostatní sítě tuto funkci mají. Jen na Twitteru se všechno tesá do kamene. Tweet s překlepem, chybným odkazem apod. zpětně neupravíte. Můžete jej akorát smazat a napsat nový.

280 znaků na Twitteru už musí stačit každému
280 znaků na Twitteru už musí stačit každému

Revoluce na Twitteru je zde. Místo 140 znaků jich můžete napsat 280

Ohodnoťte tento článek!