Twitter má 328 milionů uživatelů, ale ještě pořád na nich nevydělal ani dolar

5
Twitter
Twitter

Twitter zveřejnil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2017. Firma utržila 548 milionů dolarů, o 8 % méně než ve stejném období loňského roku. Hlavním zdrojem příjmů je reklama, ta má na svědomí 474 milionů (11% pokles), dalších 74 milionů (17% růst) Twitter utržil díky poskytování dat vyhledávačům.

Čistá ztráta činila 62 milionů dolarů. Před rokem to bylo 80 milionů. Pořád ale není důvod k radosti. Twitter se za 11 let v provozu ještě ani jednou nedostal do plusu.

Počet uživatelů Twitter v prvním čtvrtletí 2017
Počet uživatelů Twitter v prvním čtvrtletí 2017

Firmu může těšit alespoň fakt, že uživatelská základna stále roste. Oproti konci roku 2016 přibylo 9 milionů aktivních uživatelů a Twitter už jich má 328 milionů.

Ohodnoťte tento článek!

5 KOMENTÁŘE

        • Výsledky z výzkumu a vývoje nemusí být vidět ve frontendu, můžou mít hromadu nových technologií na pozadí. Teď hodně dělají do videa, podle Twitteru je to oblast, na které můžou více vydělávat (budou tam mít více a delší rklamy).

        • Tak se podívejte jak je to u nás, zvláště teďka se o tom zase dost mluví (budou volby), kolik se investuje do výzkumu a vývoje MILIARD a co je výsledkem? Zaznamenal jste v mediích že by za ty prachy někdo vyzkoumal něco opravdu užitečného, respektive zda-li někdo vyzkoumal vůbec něco co by stálo za řeč? Nikde nic, ticho po pěšině a prachy taky nikde … a až opustíme EU a vyschnou dotační kanály (to se nám to bádá když nám kdekdo půjčuje) tak to bude úplný konec … Ty režie Twitteru na výplaty, to je pakatel a zadarmo to nikdo dělat nebude, to je jasné.