Twitter má novou aplikaci pro Android, dostal dvě užitečné funkce

0

V Play Storu můžete od včerejška stahovat novou verzi Twitteru. Má přepracovaný vzhled, lépe zapadá do stylu Holo, se kterým Google přišel v Androidu 4.0. Mezi hlavními kartami Home, Connect, Discover a Me se už také můžete přesouvat pomocí gesta swipe (tažení do strany).

Twitter 4.0 pro Android
Twitter 4.0 pro Android

Hlavní zlepšováky se však schovaly jinde. Nově přibyl našeptávač ve vyhledávání a psaní. Pokud budete chtít někoho citovat nebo napsat hashtag, stačí zadat @ nebo # a postupným psaním přibývají nápovědy. Druhou novinkou je otevírání externích aplikací nebo stahování nových přímo z Twitteru. Pokud někdo v tweetu odkazuje na fotogalerii Flickr či sítě Foursquare nebo Path, v příspěvku se objeví i odkaz, který vás přesměruje do specializované aplikace, případně Play Storu, odkud program stáhnete. Přesný seznam aplikací, které lze tímto způsobem nainstalovat, ale Twitter nezveřejnil.

 

K tomu ještě došlo k dalšímu rozšíření tzv. expanded tweets. Je-li v příspěvku odkaz na nějakou fotogalerii, obchod, mapu atp., zobrazí se také externí obsah, aniž byste museli na přiložený link klikat. Další novinka se týká twitterovské videoaplikace Vine. Nově lze krátké klipy umístit na web, třeba takto.

Zdroj: Twitter, Vine

Ohodnoťte tento článek!