Twitter má zájem o SoundCloud, největší úložiště pro hudbu či podcasty

0

Twitter údajně zvažuje koupi úložiště audio nahrávek SoundCloud, píše magazín Recode, kterému to potvrdily zdroje blízké oběma společnostem. Pro Twitter by to byla dosud největší akvizice, nedávná 60milionová investice ohodnotila německou službu na 700 milionů dolarů. Největším obchodem byl zatím 300milionový nákup reklamního startupu MoPub.

Twitter by rád koupil SoundCloud
Twitter by rád koupil SoundCloud

SoundCloud je známý jako YouTube pro audio. Jde o bezplatné úložiště pro audio soubory, jež můžete sdílet s kamarády nebo přes zvláštní přehrávač vkládat na vlastní web. Služba vznikla v roce 2008 v Berlíně, kde ji založili Alexander Ljung a Eric Wahlforss. Od té doby nasbírala nejméně 250 milionů uživatelů-posluchačů.

 

Službu funguje se třemi účty. U bezplatného můžete nahrát pouze dvě hodiny záznamu. U účtu Pro jsou to 4 hodiny, ale už stojí 3 eura měsíčně nebo 29 eur ročně. Neomezený prostor Unlimited stojí 9 eur měsíčně nebo 99 eur ročně. Vyšší účty mají také lepší statistiky a nástroje pro správu nahrávek. Poslech je mimochodem vždy zdarma a neomezený, ani k němu nemusíte být zaregistrovaní.

Twitter se už do hudebních vod pustil loni se službou Music, ve které doporučoval hudbu na různých sítích, mimo jiné i na SoundCloudu. Jenže neuspěla, nestihla se dostat ani mimo USA, protože tamní uživatelé hlásili nezájem. Proto ji nedávno Twitter ukončil.

Ohodnoťte tento článek!