Twitter nafoukl uživatelské profily obrovskými fotkami. Zvýrazňuje i tweety

0

Dnes odpoledne jsme si všimli nové podoby profilů na síti Twitter. Ta nedáno znepokojila uživatele tím, že v experimentech jde na ruku mainstreamu. Z retweetování by se tak mohlo stát sdílení, zatímco místo odpovědí bychom příspěvky ostatní uživatelů komentovali. Vstříc střednímu proudu síť vykročila také s novými profily. Těm vládne velikánský obrázek za profilovou fotografií.

 

Stylem bych tuto změnu přirovnal ke Google+, kde rovněž obrázek v záhlaví zabere klidně půlku monitoru. Na obrázky v příspěvcích pak služba začala klást důraz již loni na podzim. V lednu pak proud novinek vzhledem začal více připomínat mobilní aplikace. Nový Twitter je světlejší. Příspěvky na novém profilu nyní dělí malá mezera, vystupují samostatně, a když nad ně najedete myší, tak je zvýrazní rámeček. Všimněte si též toho, jak se některé tweety nafoukly. Proč je použito podstatně větší písmo?

Plýtvání místem nepotěší každého. Minimálně nedošlo k tak drastické změně, jakou naznačovaly informace v únoru. Přesto se síť mění. Klient pro iOS se naučil nahrávat čtyři fotografie v jednom tweetu. Webová verze zatím nic takového neumí.

Ohodnoťte tento článek!