„Článek jsem nečetl, ale musím reagovat.“ Tak s tím bude snad na Twitteru konec

1
logo twitter prototype blue 1600
Twttr
-
Zdroj: Twitter

Twitter se snaží bojovat se sdílením nepravdivých informací. Nyní testuje novou funkci, která by mohla omezit slepé retweetování. Stejně jako u řetězových e-mailů totiž někteří uživatelé nasdílí automaticky zprávu, která třeba jen názvem souzní s jejich světonázorem.

Twitter zkrátka nepředpokládá, že všichni uživatelé jeho sítě mají kritické myšlení. Byl by proto rád, kdyby si uživatelé článek před jeho sdílením alespoň přečetli. Přesně to jim totiž po stisku tlačítka retweet nabídne. Funkci začne zkoušet na Androidu a zatím pouze pro americké uživatele.

Nová funkce nebude v retweetu bránit, jde pouze o krok navíc. Ten by se přitom vůbec neměl objevit v případě, když Twitter detekuje, že jste odkaz před retweetem již navštívili.

Na podobném principu už některé prvky na internetu fungují. Někdy nelze kliknout na tlačítko „souhlasím“, dokud alespoň myší neprojedete určitý text. U článků by to pak mohlo fungovat třeba tak, že neumožní komentování, dokud je nebudete mít otevřený alespoň pár minut.

zdroj: Engadget

„Článek jsem nečetl, ale musím reagovat.“ Tak s tím bude snad na Twitteru konec
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (83.64%) 11 hlasů

1 komentář

  1. Teď jsem kritizoval mluvnickou chybu v nadpisu článku. Příště na něj budu muset kvůli tomu pět minut čumět, i když ho dokážu přečíst za dvacet sekund? A ještě větší sranda, až na Živě bude člověk muset čumět pět minut na každou stránku desetistránkové slátaniny.