
Twitter se snaží bojovat se sdílením nepravdivých informací. Nyní testuje novou funkci, která by mohla omezit slepé retweetování. Stejně jako u řetězových e-mailů totiž někteří uživatelé nasdílí automaticky zprávu, která třeba jen názvem souzní s jejich světonázorem.
Twitter zkrátka nepředpokládá, že všichni uživatelé jeho sítě mají kritické myšlení. Byl by proto rád, kdyby si uživatelé článek před jeho sdílením alespoň přečetli. Přesně to jim totiž po stisku tlačítka retweet nabídne. Funkci začne zkoušet na Androidu a zatím pouze pro americké uživatele.
Nová funkce nebude v retweetu bránit, jde pouze o krok navíc. Ten by se přitom vůbec neměl objevit v případě, když Twitter detekuje, že jste odkaz před retweetem již navštívili.
Sharing an article can spark conversation, so you may want to read it before you Tweet it.
To help promote informed discussion, we're testing a new prompt on Android –– when you Retweet an article that you haven't opened on Twitter, we may ask if you'd like to open it first.
— Twitter Support (@TwitterSupport) June 10, 2020
Na podobném principu už některé prvky na internetu fungují. Někdy nelze kliknout na tlačítko „souhlasím“, dokud alespoň myší neprojedete určitý text. U článků by to pak mohlo fungovat třeba tak, že neumožní komentování, dokud je nebudete mít otevřený alespoň pár minut.
zdroj: Engadget
Teď jsem kritizoval mluvnickou chybu v nadpisu článku. Příště na něj budu muset kvůli tomu pět minut čumět, i když ho dokážu přečíst za dvacet sekund? A ještě větší sranda, až na Živě bude člověk muset čumět pět minut na každou stránku desetistránkové slátaniny.