Omezení odpovědí. Konverzace na Twitteru můžete chránit před nechtěnými vstupy

0

V posledních měsících se do boje se závadným obsahem více pouští Twitter. Mnoho bylo řečeno, proslovy ale postupně taví v nové funkce. Nedávno experimentoval s omezením bezhlavého retweetování a chce, abyste příspěvek na svém profilu sdíleli jen v případě, že jste četli článek v přiloženém odkazu. Jedná se o první, byť relativně nesmělý krok.

Tentokrát uvolňuje – a tentokrát pro všechny – předvolbu pro omezení možnosti odpovídání. Pokud se rozhodnete publikovat vlastní příspěvek, ale nechcete, aby na něj mohl reagovat kdokoli, můžete si vybrat, kdo smí reagovat:

  • odpovědět smí kdokoli (tj. standardní nastavení Twitteru),
  • odpovědět smí jen lidé, které vy sledujete,
  • odpovědět smí jen lidé, které v příspěvku označíte.

Příspěvek bude viditelný všem, jak to dovoluje vaše osobní nastavení. V případě dvou posledních možností ale bude tlačítko pro odpovídání zašedlé pro ty účty, které nesplní vybrané parametry. To se tedy týká účtů, které vás buď nesledují, nebo nejsou zmíněné ve vašem příspěvku. Budou ho ale smět nadále retweetovat (s komentářem) nebo označit srdíčkem. Testování probíhalo od května a podle Twitteru novinka umožnila na síti vést konverzace, jaké dříve nebyly možné. Najdete ji na mobilech i na webu.

Zdroj: blog Twitteru

Ohodnoťte tento článek!